Chlebie najcichszy

Tekst piosenki: Chlebie najcichszy

Chlebie najcichszy,
otul mnie swym milczeniem
ukryj mnie w swojej bieli,
wchłoń moją ciemność.

Przemień mnie w siebie,
bym jak Ty stał się chlebem x2
Pobłogosław mnie, połam,
rozdaj łaknącym braciom x2

Chlebie najcichszy,
otul mnie swym milczeniem
ukryj mnie w swojej bieli,
wchłoń moją ciemność.

A ułomki chleba,
które zostaną x2
Rozdaj tym,
którzy nie wierzą w swój głód x2

Wykonanie (nagrania audio): Chlebie najcichszy


Poznaj inne piosenki na ślub

Chlebie najcichszy
5 (100%) 4 vote[s]

5 myśli na “Chlebie najcichszy”

  1. Piękna pieśń ślubna, będąc ostatnio na uroczystości ślubnej wpadło w ucho. Szczerze przyznam, że jak ja brałam ślub 11 lat temu to nie przykładałam aż takiej wagi na pieśni odgrywane w kościele podczas ślubu, obecnie Chlebie najcichszy to chyba jedna z najpiękniejszych piosenek z repertuaru tych właśnie pieśni do kościoła. Zgadzam się również ze wszystkimi, którzy twierdzą, że każdy utwór do ślubu jest piękny – kwestia gustu. Z gorącymi pozdrowieniami dla nowożeńców!

  2. Jedyna pieśń przy której zakręciła się łezka, muszę zdecydowanie powiedzieć, że Chlebie najcichszy tekst to jeden z najbardziej przemyślanych teksów piosenek które słyszałam, a wiele utworów już przewinęło się przez te wszystkie lata.

  3. Piękna piosenka! @Basiu mogę powiedzieć to samo, przy Chlebie Najcichszy mi również poleciała łezka. Jej tekst jest naprawdę śliczny, dojrzały i zmuszający do przemyśleń. Będąc u bratowej na ślubie przy tym utworze ślubnym wystarczył moment, a wspomnieniami byłam na swoim ślubie – same pozytywne wspomnienia! Pozdrawiam gorąco i wszystkiego dobrego dla przyszłych małżeństw!

  4. Ciężko się nie zgodzić z tym co piszecie, bo chlebie najcichszy faktycznie jest pieśnią wzruszającą, niosącą bardzo głęboki przekaz. Myślę, że każdy katolik powinien znać jej tekst szczególnie tak jak wspominaliście tuż przed zawarciem sakramentu małżeństwa!

  5. Wspólnie z przyszlym mężem przygotowujemy się do ślubu i mam nadzieję, że wszystko wyjdzie tak jak sobie wymarzyłam. Wiadomo, że pieśń chlebie najcichszy będzie obecna podczas ceremonii i szczerze to ja już nie mogę się doczekać! Drogie panie jak sobie radzicie ze stresem przed ślubem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *