O stworzycielu duchu przyjdź

Tekst piosenki: O stworzycielu duchu przyjdź

O Stworzycielu Duchu przyjdź,
Nawiedź dusz wiernych Tobie krąg,
Niebieską łaskę zesłać racz
Sercom, co dziełem są Twych rąk.

Pocieszycielem jesteś zwan,
I Najwyższego Boga dar,
Tyś namaszczeniem naszych dusz,
Zdrój żywy, miłość ognia żar.

Ty darzysz łaską siedemkroć,
Bo moc z prawicy Ojca masz,
Przez Ojca obiecany nam,
Mową wzbogacasz język nasz.

Światłem rozjaśnij naszą myśl,
W serca nam miłość świętą wlej,
I wątłą słabość naszych ciał,
Pokrzep stałością mocy swej.

Nieprzyjaciela odpędź w dal,
I Twym pokojem obdarz wraz,
Niech w drodze za przewodem Twym,
Miniemy zło, co kusi nas.

Daj nam przez Ciebie Ojca znać,
Daj, by i Syn poznany był,
I Ciebie jedno Tchnienie Dwóch,
Niech wyznajemy z wszystkich sił.

Wykonanie (nagrania audio): O stworzycielu duchu przyjdź


Poznaj inne pieśni na bierzmowanie

5 myśli na “O stworzycielu duchu przyjdź”

  1. Powtarzałam to nie raz, nie dwa, powtórzę po raz kolejny.. Pieśń O stworzycielu duchu przyjdź przepiękna piosenka ślubna… To właśnie przy tym utworze łezka się zakręciła patrząc na stojącą córkę przy ołtarzu. Jeżeli repertuar pieśni na ślub nie jest wam obojętny to zdecydowanie polecam tak samo jak Tylko ty mnie poprowadź, jest równie piękna.

    1. Pieśń O stworzycielu duchu przyjdź zawsze będzie kojarzyła mi się z bierzmowaniem i młodością. Wtedy jeszcze człowiek niewiele zrozumiał dlaczego śpiewamy o stworzycielu duchu, ale w końcu dar mądrości przychodzi dopiero wraz z sakramentem. Wydaje mi się, że cześć dla Ducha Świętego powinna być mocniej akcentowana w Kościele. Tyle jest przecież innych pięknych na ten temat jak np. „Spocznij na nas Duchu Pana” czy „Oczyść serce me”. Inna piękna pieśń to „W lekkim powiewie”, ale ja na zawsze zapamiętam tę ze słowami stworzycielu duchu przyjdź.

  2. Wszelakie pieśni o stworzycielu duchu zmuszają nasz zwykłych śmiertelników do refleksji, a tym bardziej jak wołamy o stworzycielu duchu przyjdz (…). Polecam każdemu ten utwór, kto potrzebuje chwili „odcięcia się” od rzeczywistego świata i przemyśleć do dla nas ludzkiej populacji jest ważne, bo w dobie dzisiejszych obowiązków zapominamy na czym tak naprawdę powinniśmy się skupić.

    1. Hymn do Ducha Świętego jest jedną ze starszych pieśni kościelnych, ale wciąż nie traci na aktualności. Choć pierwsze teksty O Stworzycielu Duchu przyjdź, śpiewane były po łacinie, polska wersja językowa na stałe zagościła w śpiewnikach i książeczkach do nabożeństwa. Piękna melodia sprawia, że tą odświętną pieśń można wykonywać na rozmaite uroczystości. Stworzycielu Duchu przyjdź, można śpiewać w czasie bierzmowania, Komunii Św., podczas ceremonii zaślubin i w trakcie wielu świąt kościelnych. O Stworzycielu Duchu to wspaniała, podniosła pieśń skierowana do Ducha Świętego. Doskonale brzmi przy akompaniamencie organów i instrumentów smyczkowych.

  3. Słuchając tego utworu, skupiłbym się głównie o stworzycielu duchu przyjdź tekst, polecam nieco głębiej wejść w interpretacje tego tekstu, tylko wtedy możemy zrozumieć powagę tej piosenki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *