Czym udekorować dom w świątecznym klimacie?

Dla wielu osób święta bożonarodzeniowe to najlepszy okres w roku. Jednak bez względu na to, czy należymy do grupy prawdziwych entuzjastów, czy celebrujemy wyłącznie ze względu na tradycję, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić do swojego domu wyjątkowy klimat. Na jakie dekoracje warto się zdecydować? Jak można ozdobić wnętrze, mając na uwadze świąteczny nastrój?

Niewielkie ozdoby do salonu i nie tylko

Do wprowadzenia odpowiedniego klimatu w domu nie potrzebujesz mnóstwa rzeczy ani diametralnej zmiany wyglądu poszczególnych pokoi. Wystarczą nawet niewielkie akcesoria, aby w pełni poczuć magię świąt. W salonie wymień kilka poduszek na bardziej dekoracyjne, np. z eleganckimi śnieżynkami lub zabawnymi reniferami. Możesz też postawić na klasyczne połączenia kolorystyczne i ozdobić sofę czerwonym kocem, a na stole rozłożyć serwety bożonarodzeniowe. Z kolei wieńce świąteczne powieś na drzwiach lub ułóż na ławie czy stoliku. Całość dopełnij świeczką o wyjątkowym zapachu.

Piękno tkwi w prostocie, czyli rozwiązanie dla zabieganych

Przygotowania do świąt potrafią być stresujące. Jeśli chcesz ograniczyć obowiązki do minimum i skupić się na najważniejszych sprawach, jak spędzanie czasu z bliskimi, postaw na klasykę. To właśnie ona sprawdza się w każdej sytuacji. Nie musisz zatem wymieniać dekoracji co roku – prawdopodobnie w Twojej bożonarodzeniowej kolekcji znajduje się już wystarczająca liczba akcesoriów. Wystarczy przejrzeć zgromadzone dodatki, a bardziej zniszczone elementy odnowić lub zastąpić nowymi – jeśli znajdziesz chwilę, możesz nawet wykonać je własnoręcznie w gronie bliskich.

Zrobienie kolorowych łańcuchów papierowych i bombek decoupage może być świetną zabawą dla dzieci, a do tego niekosztowną. Co ważne, wystarczy dodać jeszcze klimatyczne światełka i niewielką choinkę, a w prosty sposób uda Ci się stworzyć świąteczny klimat w domu.

Poza tym dekorowanie wnętrza powinno przynieść radość, samo w sobie wprowadzając domowników w „magiczny” nastrój. Z tego powodu warto zająć się tym z bliskimi. Pamiętaj też, że nie wszystko musi prezentować się perfekcyjnie. Znacznie ważniejszy będzie wspólnie spędzony czas.

Bogato zdobione wnętrze pełne uroku

Dla maksymalistów i pasjonatów aranżacji wnętrz lepiej mogą sprawdzić się większe zmiany. Klimatyczny nastrój bożonarodzeniowy wprowadzi nie tylko bogato zdobiona choinka, ale także mnóstwo innych dodatków. Część z nich wyróżnia się bardziej tradycyjnym charakterem, a inne podążają za modą – to, na jakie się zdecydujesz, zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

Niektórzy chętniej sięgną po świąteczną zastawę, kratę, świeże wieńce i wielokolorowe bombki. Natomiast reszta postawi na popularny styl dekoracyjny, bazując na jednym kolorze, np. srebrze lub złocie. Co ciekawe, czasami nawet cała choinka występuje w takiej barwie. Specjalny klimat możesz wprowadzić w każdym pomieszczeniu – w sypialni wymienić pościel na świąteczną, a w kuchni ściereczki. Nie musisz ograniczać swojej wyobraźni!

Zamieszczono w: Blog