Koronka do Miłosierdzia Bożego

Tekst modlitwy: Koronka do Miłosierdzia Bożego

(do odmawiania na zwykłej cząstce różańca)

Na początku:

Ojcze nasz…
Zdrowaś Mario…
Wierzę w Boga…

Na dużych paciorkach:

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę
i Bóstwo Najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego
Jezusa Chrystusa, na przebłagania za grzechy nasze
i świata całego.

Na małych paciorkach:

Dla Jego bolesnej Męki miej miłosierdzie dla nas
i świata całego.

Na zakończenie (3 razy):

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny,
zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

O Krwi i Wodo, któraś wytrysnęła z Serca Jezusowego
jako zdrój miłosierdzia dla nas, ufam Tobie”
(Dzienniczek Bł. s. Faustyny 1,93).

Wykonanie (nagrania audio): Koronka do Miłosierdzia Bożego


Poznaj inne modlitwy

Koronka do Miłosierdzia Bożego to modlitwa, którą św. Faustyna Kowalska otrzymała od Jezusa podczas jednej ze swych wizji. Wedle zapisów w jej „Dzienniczku” miało to miejsce 13 i 14 września 1935 roku w Wilnie. Mimo początkowych kontrowersji teologicznych (wynikających z błędnych tłumaczeń tekstu  i wyrywania słów z kontekstu) Koronka do Miłosierdzia szybko zdobyła sobie rzesze zwolenników.

Sam układ i treść modlitwy wpisuje się w tradycję katolickich tekstów przeznaczonych do odmawiania na różańcu, jak np. koronka kamedulska czy koronka wyzwolenia. Całość zaczyna się od trzech modlitw: „Ojcze nasz„, „Zdrowaś Maryjo” i „Wierzę w Boga„. Następnie, na dużych paciorkach, odmawiamy tekst polecony przez Jezusa św. Faustynie (zaczynający się od słów: „Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci…”), a potem dziesięciokrotnie powtarzamy słowa „Dla Jego bolesnej Męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Całość kończy się powtórzonym trzy razy hymnem do Trójcy Świętej i zawołaniem do Jezusa oraz prośbą o wstawiennictwo do św. Faustyny Kowalskiej. Często koronkę łączy się również z innymi, popularnymi w Kościele tekstami, jak np. modlitwą Pod Twoją Obronę. Koronkę odmawia się o godzinie 15 (według tradycji jest to godzina śmierci Zbawiciela), choć oczywiście można to robić o dowolnej porze. Jednak to właśnie o 15:00 ta piękna modlitwa rozbrzmiewa nad grobem siostry Faustyny w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach koło Krakowa.

Koronkę można również odmawiać w ramach nowenny rozpisanej na dziewięć dni przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego (każdy z nich posiada odrębną intencję).

Koronka do Miłosierdzia Bożego
5 (100%) 3 vote[s]

6 myśli na “Koronka do Miłosierdzia Bożego”

  1. Koronka do Miłosierdzia Bożego to moja ulubiona modlitwa, która towarzyszy mi od bardzo dawna, już w dzieciństwie ją pokochałam. Warto znaleźć chwilę i przypomnieć sobie, jak ją odmawiać. Powinna nam towarzyszyć każdego dnia. Modlitwa do Miłosierdzia Bożego ukoi nasze serca, wprowadzi spokój do duszy i zjednoczy nas wszystkich.

    1. Koronka do Miłosierdzia Bożego to moja ulubiona modlitwa, która towarzyszy mi od bardzo dawna, już w dzieciństwie ją pokochałam. Warto znaleźć chwilę i przypomnieć sobie, jak ją odmawiać. Powinna nam towarzyszyć każdego dnia. Modlitwa do Miłosierdzia Bożego ukoi nasze serca, wprowadzi spokój do duszy i zjednoczy nas wszystkich.

  2. Nie wiedziałam, jak odmawiać modlitwę koronka do Miłosierdzia, czy ta treść wystarczy. Jednak koronka do Miłosierdzia Bożego to wyjątkowa modlitwa i pomogło skupienie. Dziękuję, bo wiem, że moja koronka do Miłosierdzia odnosi skutki. Najlepsza jest modlitwa do Miłosierdzia Bożego w ciszy albo też we wspólnocie, wtedy ma wielką moc!

    1. Warto odmawiać tę modlitwę do miłosierdzia bożego, którą otrzymaliśmy za pośrednictwem świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Polecam również lekturę jej „Dzienniczka” polskiego arcydzieła literatury mistycznej, stamtąd dowiecie się jak odmawiać koronkę do miłosierdzia, poznacie wspaniałą historię życia tej kobiety. Niezwykłe losy, niezwykły życiorys i piękna ofiara z życia złożona dla nas. Warto też udać się do Wilna, koronkę do miłosierdzia można odmówić w tamtejszym sanktuarium na Starym Mieście, albo w Izbie Pamięci siostry Faustyny. Z Bogiem i pamiętajcie o koronce do miłosierdzia bożego.

  3. Koronka do Miłosierdzia Bożego jest bardzo prostym zbiorem modlitw, które dają nadzieję wierzącym na lepsze czasy. Ludzie mogą się zastanawiać, jak odmawiać koronkę do miłosierdzia, a to przecież jest takie proste. Krótkie modlitwy są łatwe do zapamiętania, ponieważ powtarza się je odpowiednią liczbę razy. Modlitwa do Miłosierdzia Bożego jest kierowana do Boga, by zesłał na nas łaskę uzdrowienia.

  4. Piękna modlitwa… Staram się w miarę możliwości odmawiać ją o godzinie 15.00 w momencie śmierci Jezusa, jednak nie zawsze mi się to udaje. W każdym razie pamiętajmy o koronce bo ta modlitwa staje się powoli zapomniana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *