Modlitwa „Pod Twoją obronę” jest modlitwą chrześcijańską, pochodzącą z III wieku. Jest kierowana przez Maryję matkę Jezusa w intencji całego Kościoła. Najczęściej wykonuje się ją w momencie odmawiania różańca. Warto ją znać, ponieważ jest to stara bardzo piękna modlitwa. Najczęściej jest odmawiana podczas Apelu Jasnogórskiego, od razu po Litanii Loretańskiej. Modlitwa ta jest krótka i zwięzła. Bardzo łatwo wpada w ucho więc jest łatwa do nauczenia. Powinno się ją zmawiać codziennie, na zakończenie pacierza. Najczęściej odmawia się ją na zakończenia Różańca Świętego.

Tekst modlitwy: Pod Twoją obronę

Pod Twoją obronę
uciekamy się,
święta Boża Rodzicielko,

naszymi prośbami
racz nie gardzić
w potrzebach
naszych,

ale od wszelakich
złych przygód
racz nas zawsze wybawiać,
Panno chwalebna
i błogosławiona.

O Pani nasza,
Orędowniczko nasza,
Pośredniczko nasza,
Pocieszycielko nasza.

Z Synem swoim nas pojednaj,
Synowi swojemu nas polecaj,
swojemu Synowi nas oddawaj.

Nagarnie audio

Więcej informacji na temat modlitwy Pod Twoją obronę

Wspólne odmawianie modlitwy w Kościele jest bardzo ważnym dla ducha wydarzeniem. Dzięki temu ludność zgromadzona podczas nabożeństwa ma poczucie przynależności i wspólnoty. Wspólna modlitwa wzmacnia nas jak i naszą wiarę. Pomaga nam sprostać problemom i ciężkim chwilom w życiu.

Modlitwa „Pod Twoją obronę” jest uważana za najstarszą modlitwę maryjną. Często też odmawia się ją podczas mszy świętej w Nowym Roku. Dzięki niej wierni wyznają wiarę w Boże Macierzyństwo Najświętszej Maryi Panny.

Wiara w istnienie Jezusa Chrystusa (który nauczył „nas” modlitwy Ojcze nasz) zmusza nas też do wiary w Boże Macierzyństwo. Modlitwa przekazuje, że matka Jezusa jest też Matką nas wszystkich. W modlitwie prosimy o pomoc i opiekę naszej Boskiej Matki. Dzięki tej wierze będziemy mogli być zbawieni. Maryja wszystkie swoje sprawy trzymała we własnym sercu. Oddała swoje życie dla Jezusa i kochała go najbardziej na świecie. Kocha tez wszystkich ludzi na całym świecie. Jest matką nas wszystkich.

Więcej modlitw znajdziecie Państwo na https://piesni-religijne.pl/modlitwy/

5 myśli na “Pod Twoją obronę”

  1. Modlitwa pod Twoją obronę to dla mnie jedna z ważniejszych. Jest wiele ważnych modlitw, ale dla mnie najważniejsza jest właśnie Pod Twoją Obronę. Tekst modlitwy jest wyjątkowy. Zawsze kiedy czuję się źle, albo kiedy znajdę się w trudnym położeniu, modlę się tymi pięknymi słowami. Pod twoją obronę to modlitwa, która potrafi mnie uspokoić i daje nadzieję, że wszystko się ułoży, bo jest ktoś kto czuwa. To swego rodzaju przewodnik przez życie, który ma dla mnie ogromne znaczenie. Nie tylko metafizyczne, ale wprost namacalne. Pod twoją obronę, może stać się prawdziwym mottem na każdy dzień.

    1. Ta piękna, choć stara i czasem zapominana przez nas modlitwa powinna być odmawiana przez nas każdego dnia. Przez jej słowa zawierzamy Matce Bożej nasze życie i troski. Tekst ten, pozornie prosty oddaje głębię zawierzenia. Przypomina, że zawsze możemy zwrócić się do Świętej Bożej Rodzicielki, w jakiejkolwiek sytuacji życiowej się znajdujemy. Ona, jako Najpiękniejsza i Najdoskonalsza z matek przyjmuje każdą z naszych próśb, choć w obecnych czasach, w pędzie codzienności tak często zapominamy o tym, że ona na nas czeka, że oczekuje naszego zawierzenia. Ona chce nas słuchać, chce przyjmować nasze troski na swe ramiona i zanosić je przed oblicze Najwyższego Boga.

  2. Pod Twoją Obronę jest jedną z moich ulubionych modlitw. Nie potrafię dokładnie opowiedzieć, czy bardziej ze względu na swoją zwięzłą formę, czy też mocny, bezpośredni apel do Matki Bożej. Pod Twoją Obronę modlitwa, odmawiana przez wielu uczestników nabożeństwa robi duże wrażenie. Cenię ją również w wersji śpiewanej. Pieśń – modlitwa Pod Twoją Obronę ma tożsame słownictwo. Jeżeli poznajesz ją w wersji pieśni, Pod Twoją obronę tekst modlitwy znakomicie przyda się, aby śledzić, kiedy następują powtórzenia i zmiany. Na prawdę robi wrażenie, zwłaszcza gdy modlitwa odbywa się w dużym gronie wiernych.

  3. Marta przeczytałam Twój komentarz i wychodzi na to, że mamy wiele wspólnego. W moim przypadku również pod twoją obronę modlitwa jest przeze mnie odmawiana wtedy gdy mi źle, gdy jestem smutna i przygnębiona. Dobrze, że istnieją możliwości żeby poradzić sobie z gorszymi czasami, stawić czoło problemom i później wyjść na prostą.

  4. Znam od dawna pod twoją obronę tekst modlitwy daje do myślenia i zmusza do refleksji. Nie jestem przekonany jak dużo osób zna bo raczej nie należy ona do najpopularniejszych, ale na nic nie jest za późno. Warto sprawdzić ponieważ moim zdaniem pod twoją obronę modlitwa jest naprawdę śmieszna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *