Modlitwa „Pod Twoją obronę” jest modlitwą chrześcijańską, pochodzącą z III wieku. Jest kierowana przez Maryję matkę Jezusa w intencji całego Kościoła. Najczęściej wykonuje się ją w momencie odmawiania różańca. Warto ją znać, ponieważ jest to stara bardzo piękna modlitwa. Najczęściej jest odmawiana podczas Apelu Jasnogórskiego, od razu po Litanii Loretańskiej. Modlitwa ta jest krótka i zwięzła. Bardzo łatwo wpada w ucho więc jest łatwa do nauczenia. Powinno się ją zmawiać codziennie, na zakończenie pacierza. Najczęściej odmawia się ją na zakończenia Różańca Świętego.

Tekst modlitwy: Pod Twoją obronę

Pod Twoją obronę
uciekamy się,
święta Boża Rodzicielko,

naszymi prośbami
racz nie gardzić
w potrzebach
naszych,

ale od wszelakich
złych przygód
racz nas zawsze wybawiać,
Panno chwalebna
i błogosławiona.

O Pani nasza,
Orędowniczko nasza,
Pośredniczko nasza,
Pocieszycielko nasza.

Z Synem swoim nas pojednaj,
Synowi swojemu nas polecaj,
swojemu Synowi nas oddawaj.

Nagarnie audio

Więcej informacji na temat modlitwy Pod Twoją obronę

Wspólne odmawianie modlitwy w Kościele jest bardzo ważnym dla ducha wydarzeniem. Dzięki temu ludność zgromadzona podczas nabożeństwa ma poczucie przynależności i wspólnoty. Wspólna modlitwa wzmacnia nas jak i naszą wiarę. Pomaga nam sprostać problemom i ciężkim chwilom w życiu.

Modlitwa „Pod Twoją obronę” jest uważana za najstarszą modlitwę maryjną. Często też odmawia się ją podczas mszy świętej w Nowym Roku. Dzięki niej wierni wyznają wiarę w Boże Macierzyństwo Najświętszej Maryi Panny.

Wiara w istnienie Jezusa Chrystusa (który nauczył „nas” modlitwy Ojcze nasz) zmusza nas też do wiary w Boże Macierzyństwo. Modlitwa przekazuje, że matka Jezusa jest też Matką nas wszystkich. W modlitwie prosimy o pomoc i opiekę naszej Boskiej Matki. Dzięki tej wierze będziemy mogli być zbawieni. Maryja wszystkie swoje sprawy trzymała we własnym sercu. Oddała swoje życie dla Jezusa i kochała go najbardziej na świecie. Kocha tez wszystkich ludzi na całym świecie. Jest matką nas wszystkich.

Więcej modlitw znajdziecie Państwo na https://piesni-religijne.pl/modlitwy/

Pod Twoją obronę
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *