Lista piosenek na Boże Ciało

 1. Zbliżam się w pokorze
 2. Panie dobry jak chleb
 3. Kłaniam się Tobie
 4. Zróbcie Mu miejsce
 5. Pan wieczernik przygotował
 6. Sław języku
 7. U drzwi Twoich stoję, Panie
 8. Chwal Syjonie
 9. Jezu zostań w nas

Pieśni religijne śpiewane podczas święta Bożego Ciała nie są niczym innym jak lepszym wyrażaniem modlitwy. Dzięki nim możemy dokładniej, czasem i łatwiej modlić się do Pana Boga (https://piesni-religijne.pl/). Czasem niektórzy z nas wykonują pieśni na Boże Ciało po łacinie. Wykonanie jak i język nie jest istotny. Najważniejszy jest ich przekaz jak i chęć wyrażenia swojej wiary. Niektórzy odnajdują się w modlitwie przez tworzenie własnych utworów. Nie ma w takich decyzjach nic złego. Najważniejsze są dobre intencje i chęć wspólnego przeżywania mszy świętej.

Przykładowe wykonania pieśni na Boże Ciało

Boże Ciało – Panie dobry jak chleb

 
 

Boze Ciało 2014

 

BOŻE CIAŁO Panu naszemu pieśni grajcie

Zróbcie Mu miejsce – pieśń na Procesję wejścia

Procesja wejścia – Boże Ciało 2014r.

Pieśni na Boże Ciało

Boże Ciało w Polsce jest świętem nakazanym. Jest to obchodzenie Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Podczas liturgii w Kościołach w Polsce śpiewa się pieśni religijne zwane inaczej jako pieśni na Boże Ciało.

Obchody tego święta zawsze związane są z procesją, podczas których śpiewa się pieśni maryjne. Po ulicach chodzą wierni i prowadzą Najświętszy Sakrament. Droga procesji jest wcześniej ustalana i inna w każdej parafii. Wierni chodzą po czterech ołtarzach, gdzie się zatrzymują, śpiewają pieśni kościelne jak i czytają fragmenty z Ewangelii. W Polsce podczas Bożego Ciała jest dniem wolnym od pracy.

Sprawdź pozostałe kategorię pieśni religijnych

Pieśni na Boże Ciało
5 (100%) 4 vote[s]

5 myśli na “Pieśni na Boże Ciało”

 1. Boże Ciało to uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. W Polsce, Boże Ciało obchodzone jest od 1320 roku. Szczególnie ważnym momentem tego święta są procesje, na których śpiewane są pieśni na boże ciało, zazwyczaj są to radosne piosenki religijne. Jedno z najpiękniejszych świąt katolickich ze względu na pogodę i całą aurę, która otacza całą procesję, która idąc śpiewa piesni na boze cialo.

 2. Warto pamiętać, że święto Bożego Ciała jest ruchome, zawsze jednak przypada 60 dni po Wielkanocy, a więc 10 dni po Zesłaniu Ducha Świętego. Zawsze także w czwartek, podobnie jak Ostatnia Wieczerza. Zgadzam się z Kariną, najpiękniejsze w tym wszystkim są odśpiewane przez tłum ludzi pieśni na Boże Ciało.

 3. No i nadszedł dzień w którym pieśni na Boże Ciało odegrają najważniejszą rolę. Procesje, modlitwy, śpiewy – tym właśnie charakteryzuje się Boze Cialo w Polsce. My z rodzinką właśnie się zbieramy, zawsze cieszymy się na wieść o tym, że zobaczymy najpiękniejsze ołtarze i weźmiemy udział w procesji wyjścia. Nie wiem jak u Was aktualnie wygląda pogoda, na północy kraju goooorąco, co może utrudnić uczestnictwo w procesji.

Dodaj komentarz