Pieśni na Boże Ciało

Boże Ciało w Polsce jest świętem nakazanym. Jest to obchodzenie Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Podczas liturgii w Kościołach w Polsce śpiewa się pieśni religijne zwane inaczej jako pieśni na Boże Ciało.

Obchody tego święta zawsze związane są z procesją, podczas których śpiewa się pieśni maryjne. Po ulicach chodzą wierni i prowadzą Najświętszy Sakrament. Droga procesji jest wcześniej ustalana i inna w każdej parafii. Wierni chodzą po czterech ołtarzach, gdzie się zatrzymują, śpiewają pieśni kościelne jak i czytają fragmenty z Ewangelii. W Polsce podczas Bożego Ciała jest dniem wolnym od pracy.

Lista piosenek na Boże Ciało

  1. Zbliżam się w pokorze
  2. Panie dobry jak chleb
  3. Kłaniam się Tobie
  4. Zróbcie Mu miejsce
  5. Pan wieczernik przygotował
  6. Sław języku
  7. U drzwi Twoich stoję, Panie
  8. Chwal Syjonie
  9. Jezu zostań w nas

Pieśni religijne śpiewane podczas święta Bożego Ciała nie są niczym innym jak lepszym wyrażaniem modlitwy. Dzięki nim możemy dokładniej, czasem i łatwiej modlić się do Pana Boga (https://piesni-religijne.pl/). Czasem niektórzy z nas wykonują pieśni na Boże Ciało po łacinie. Wykonanie jak i język nie jest istotny. Najważniejszy jest ich przekaz jak i chęć wyrażenia swojej wiary. Niektórzy odnajdują się w modlitwie przez tworzenie własnych utworów. Nie ma w takich decyzjach nic złego. Najważniejsze są dobre intencje i chęć wspólnego przeżywania mszy świętej.

Przykładowe wykonania pieśni na Boże Ciało

Boże Ciało – Panie dobry jak chleb

 
 

Boze Ciało 2014

 

BOŻE CIAŁO Panu naszemu pieśni grajcie

Zróbcie Mu miejsce – pieśń na Procesję wejścia

Procesja wejścia – Boże Ciało 2014r.

Sprawdź pozostałe kategorię pieśni religijnych

Pieśni na Boże Ciało
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *