Lista piosenek na Boże Ciało

 1. Zbliżam się w pokorze
 2. Panie dobry jak chleb
 3. Kłaniam się Tobie
 4. Zróbcie Mu miejsce
 5. Pan wieczernik przygotował
 6. Sław języku
 7. U drzwi Twoich stoję, Panie
 8. Chwal Syjonie
 9. Jezu zostań w nas

Pieśni religijne śpiewane podczas święta Bożego Ciała nie są niczym innym jak lepszym wyrażaniem modlitwy. Dzięki nim możemy dokładniej, czasem i łatwiej modlić się do Pana Boga (https://piesni-religijne.pl/). Czasem niektórzy z nas wykonują pieśni na Boże Ciało po łacinie. Wykonanie jak i język nie jest istotny. Najważniejszy jest ich przekaz jak i chęć wyrażenia swojej wiary. Niektórzy odnajdują się w modlitwie przez tworzenie własnych utworów. Nie ma w takich decyzjach nic złego. Najważniejsze są dobre intencje i chęć wspólnego przeżywania mszy świętej.

Przykładowe wykonania pieśni na Boże Ciało

Boże Ciało – Panie dobry jak chleb

 

 

Boze Ciało 2014

 

BOŻE CIAŁO Panu naszemu pieśni grajcie

Zróbcie Mu miejsce – pieśń na Procesję wejścia

Procesja wejścia – Boże Ciało 2014r.

Pieśni na Boże Ciało

Boże Ciało w Polsce jest świętem nakazanym. Jest to obchodzenie Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Podczas liturgii w Kościołach w Polsce śpiewa się pieśni religijne zwane inaczej jako pieśni na Boże Ciało.

Obchody tego święta zawsze związane są z procesją, podczas których śpiewa się pieśni maryjne. Po ulicach chodzą wierni i prowadzą Najświętszy Sakrament. Droga procesji jest wcześniej ustalana i inna w każdej parafii. Wierni chodzą po czterech ołtarzach, gdzie się zatrzymują, śpiewają pieśni kościelne jak i czytają fragmenty z Ewangelii. W Polsce podczas Bożego Ciała jest dniem wolnym od pracy.

Sprawdź pozostałe kategorię pieśni religijnych

Pieśni na Boże Ciało
4.4 (88.89%) 9 vote[s]

5 myśli na “Pieśni na Boże Ciało”

 1. Boże Ciało to uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. W Polsce, Boże Ciało obchodzone jest od 1320 roku. Szczególnie ważnym momentem tego święta są procesje, na których śpiewane są pieśni na boże ciało, zazwyczaj są to radosne piosenki religijne. Jedno z najpiękniejszych świąt katolickich ze względu na pogodę i całą aurę, która otacza całą procesję, która idąc śpiewa piesni na boze cialo.

 2. Warto pamiętać, że święto Bożego Ciała jest ruchome, zawsze jednak przypada 60 dni po Wielkanocy, a więc 10 dni po Zesłaniu Ducha Świętego. Zawsze także w czwartek, podobnie jak Ostatnia Wieczerza. Zgadzam się z Kariną, najpiękniejsze w tym wszystkim są odśpiewane przez tłum ludzi pieśni na Boże Ciało.

  1. No muszę powiedzieć, że w tym roku pogoda jest błoga. Zdecydowanie za gorąco, miejscami ma dochodzić do 30 stopni, nie mam pojęcia jak wytrzymam na procesji.

 3. Samo święto jakim jest Boże Ciało to ok, przeraża mnie jednak zakorkowane miasta ze względu na procesje, bo sam śpiew piosenek na Boże Ciało jest piękny.

 4. No i nadszedł dzień w którym pieśni na Boże Ciało odegrają najważniejszą rolę. Procesje, modlitwy, śpiewy – tym właśnie charakteryzuje się Boze Cialo w Polsce. My z rodzinką właśnie się zbieramy, zawsze cieszymy się na wieść o tym, że zobaczymy najpiękniejsze ołtarze i weźmiemy udział w procesji wyjścia. Nie wiem jak u Was aktualnie wygląda pogoda, na północy kraju goooorąco, co może utrudnić uczestnictwo w procesji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *