Jan Paweł II znany oczywiście, jako nasz Papież Polak, w rzeczywistości nazywał się Karol Józef Wojtyła. Urodził się w małej miejscowości pod Krakowem – w Wadowicach w 1920 roku.

Pieśni o Janie Pawle II

 1. Moje miasto Wadowice
 2. Tu Es Petrus
 3. Hymn III Tysiąclecia
 4. Lolek
 5. Papież Pielgrzym
 6. Tak mówił papież
 7. Słowiański
 8. Polski Teolog Karol Wojtyła
 9. Kocham Cię Mój Panie
 10. Pieśń o śmierci Jana Pawła II
 11. Bądź wśród nas
 12. List do Papieża
 13. Dobry Pasterz

Jan Paweł II życiorys (streszczenie cd.)

Jan Paweł IIRodzice Karola robili wszystko żeby ich dzieciom niczego nie zabrakło, jednak żyło im się skromnie. Jako źródło dochodu całej rodziny była jedynie pensja ojca. Był on wojskowym urzędnikiem w Powiatowej Komendzie Uzupełnień, jako porucznik.

Karol Wojtyła miał dwoje rodzeństwa. Jego brat Edmund studiował medycynę, a jego siostra Olga niestety zmarła zaraz po urodzeniu. Karol w dzieciństwie był wysportowany i bardzo utalentowany. Nazywano go zdrobnieniem „Lolek”. Życie nie było dla Karola łatwe. W 1929 roku pochował matkę, a zaledwie 3 lata później szkarlatyna zabrała mu brata. Jako dziecko Karol nie miał problemów z nauką.

Szybko przyswajał wiedzę. Jego religijną drogę rozpoczął Jan Tyranowski, który prowadził młodzieżowe kółko religijne. To właśnie wtedy Karol Wojtyła po raz pierwszy rozpoczął studiowanie i czytanie Pisma Świętego.

Ojciec Karola także nie był najlepszego zdrowia. Wiele lat zmagał się z chorobą, która niestety wygrała. W wielu 21 lat Karol Wojtyła został sam na świecie. Nie dość, że pozostał sam na świecie to jeszcze bez środków do życia. Utrzymywał się ze stypendiów, a większość wiedzy przyswajał samodzielnie. Karol Wojtyła, jako nasz Ukochany Papież Polak na zawsze pozostanie w naszych sercach. Pokochał go cały świat. Powstało wiele pieśni o Janie Pawle II i pieśni oazowe. Śpiewane są w różnych językach przez ludzi na całym świecie.

pieśni o Janie Pawle II

3 myśli na “Piosenki o Janie Pawle II”

 1. Największy Polak! Piosenki o Janie Pawle II są naprawdę piękne. Jak mam małe chwile zwątpienia to pieśni o Janie Pawle II podnoszą mnie na duchu, dają nadzieję na lepsze dni. Pozdrawiam wszystkich!

  1. Drogi nieznajomy, zgadzam się było to największy z największych polaków, a my mieliśmy ten zaszczyt żyć w jego czasach. Za kilkanaście lat będzie ci opowiadać o papieżu polaku albo słuchać na emeryturze piosenki o Janie Pawle drugim. Każdemu katolikowi tego życzę. Z gorącymi pozdrowieniami Klaudia.

 2. Każda piosenka o Janie Pawle II jest wyniosła i wymaga należytego podejścia, niemej jednak istnieją również piosenki o Janie Pawle II dla dzieci, które dość często śpiewane są na mszach świętych w kościołach katolickich, ostatnio nawet słyszałam piosenki o papieżu Janie Pawle 2 na którejś z pielgrzymek w których uczestniczyłam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *