Jan Paweł II życiorys (streszczenie)

Jan Paweł II znany oczywiście, jako nasz Papież Polak, w rzeczywistości nazywał się Karol Józef Wojtyła. Urodził się w małej miejscowości pod Krakowem – w Wadowicach w 1920 roku. Rodzice Karola robili wszystko żeby ich dzieciom niczego nie zabrakło, jednak żyło im się skromnie. Jako źródło dochodu całej rodziny była jedynie pensja ojca. Był on wojskowym urzędnikiem w Powiatowej Komendzie Uzupełnień, jako porucznik.

Karol miał dwoje rodzeństwa. Jego brat Edmund studiował medycynę, a jego siostra Olga niestety zmarła zaraz po urodzeniu. Karol w dzieciństwie był wysportowany i bardzo utalentowany. Nazywano go zdrobnieniem „Lolek”. Życie nie było dla Karola łatwe. W 1929 roku pochował matkę, a zaledwie 3 lata później szkarlatyna zabrała mu brata. Jako dziecko Karol nie miał problemów z nauką.

Szybko przyswajał wiedzę. Jego religijną drogę rozpoczął Jan Tyranowski, który prowadził młodzieżowe kółko religijne. To właśnie wtedy Karol po raz pierwszy rozpoczął studiowanie i czytanie Pisma Świętego. Ojciec Karola także nie był najlepszego zdrowia. Wiele lat zmagał się z chorobą, która niestety wygrała. W wielu 21 lat Karol Wojtyła został sam na świecie. Nie dość, że pozostał sam na świecie to jeszcze bez środków do życia. Utrzymywał się ze stypendiów, a większość wiedzy przyswajał samodzielnie. Karol Wojtyła, jako nasz Ukochany Papież Polak na zawsze pozostanie w naszych sercach. Pokochał go cały świat. Powstało wiele pieśni o Janie Pawle II i pieśni oazowe. Śpiewane są w różnych językach przez ludzi na całym świecie.

Piosenki o Janie Pawle II
5 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *