pieśni na ślub

Ceremonia ślubna jest bardzo ważnym wydarzeniem dla każdego. W związku z nią czeka nas też ogrom pracy związanej z przygotowaniami do ślubu. Podczas mszy świętej wykonywane są specjalne pieśni na ślub.

Wybór pieśni ślubnych jest ważnym wyborem, ponieważ to muzyka tworzy całą otoczkę wydarzenia. Pieśni ślubne powinny się przede wszystkim podobać Państwu Młodym. W ostatnim czasie nie wybiera się ich tylko i wyłącznie w języku polskim. Często spotyka się pieśni religijne na ślub wykonywane podczas ślubu w języku łacińskim lub angielskim.

Lista pieśni na ślub

 1. Gdzie miłość wzajemna i dobroć
 2. Takie jest prawo miłości
 3. Gdy sie łączą serca dwa w Imie Boże
 4. Ty tylko mnie poprowadź
 5. Uwierz miłości
 6. Oblubieniec
 7. Bo jak śmierć potężna jest miłość
 8. Chlebie najcichszy
 9. Jesteś blisko mnie
 

 1. Gdy klęczę przed Tobą
 2. Miłość, którą jest Bóg w nas
 3. W cieniu Twoich rąk
 4. Ktoś zbudował dom na skale
 5. Na skraju wioski
 6. Prowadzeni za rękę przez Boga
 7. Hymn o miłości
 8. Powietrzem moim jest
 9. Marsz Mendelsona
 10. Przyjdź z Libanu oblubienico

Dzień własnego ślubu jest uroczysty i piękny, dlatego ważne jest, aby oprawa muzyczna nie odbiegała od klimatu. Najczęściej wybierane są piosenki ślubne najbardziej znane np. utwór „Ave Maria”. Często wybiera się też „Hymn o miłości” świętego Pawła. Wybór wydaje się oczywisty, jednak ich wykonanie może być np. po grecku i już zmienia całą piosenkę. Często Państwo Młodzi decydują się na klasyczne pieśni ślubne wykonywane w języku polskim. Wśród nich jest np. „Gdzie miłość wzajemna”. Wybór pieśni na ślub zależy od naszego gustu tak naprawdę.

Obecnie często wynajmowane są śpiewaczki, lub zespoły, aby wzbogacić oprawę mszy ślubnej. Dzięki wspaniałej oprawie muzycznej ślub stanie się jeszcze piękniejszy. Nie warto decydować się na dużą ekstrawagancję, aby doniosłe chwile nie zrobiły się śmieszne i wręcz komiczne. Oprawa mszy ślubnej jest o tyle ważna, że msza ta jest inna niż codzienne. Para Młoda czynnie w niej uczestniczy i dzięki temu doskonale spisuje się słyszalna muzyka ślubna w tle.
 

Przykładowe wykonania piosenek na ślub

Pieśni na ślub – składanka

Oprawa muzyczna ślubu – Najpiękniejsza Pieśń ślubna

Pieśń na ślub – Przed Bogiem ci ślubuję

15 myśli na “Pieśni na ślub”

 1. Witam serdecznie! Może się ktoś podzielić gotową listą pieśni na ślub? Sama mam problem, nie mogę się zdecydować, które pieśni ślubne wybrać na swoją uroczystość?

  1. Wszystkie piosenki ślubne są po prostu piękne. Wiem o czym mówisz, sama miałam ten sam problem – kilkanaście spędzonych godzin przy wyborze odpowiedniej piosenki na ślub.

  2. Moim zdaniem pieśni ślubne to jeden z najważniejszych elementów całej uroczystości, dobrze dobrane pieśni ślubne mają wpływ na przebieg całej ceremonii, to dzięki nim się człowiek wzrusza, to dzięki nim mamy inne spojrzenie na całą uroczystości. Warto poświęcić trochę czasu i wybrać najpiękniejsze pieśni kościelne na ślub by cała uroczystość zapadła w pamięci nie tylko tobie ale również wszystkim zaproszonym gościom.

   1. @Wiolu Zgadzam się z tym, że piosenki na ślub do kościoła są równie ważne jak cała oprawa świątyni czy późniejsze wesele i szkoda, że co raz to częściej są one pomijane i zostają w gestii samego organisty lub po prostu lecą według wcześniejszych schematów, a szkoda bo pieśni ślubne kościelne dają ten element wzruszenia, mam nadzieję, że oprawa muzyczna ślubu w kościele stanie się znów istotna jak za starych lat.

 2. Zastanawiam się czy ktoś słucha piesni na slub na co dzień, tak bez uroczystości? Mi osobiście pieśni kościelne na ślub pozwalają wrócić wspomnieniami do jednej z najpiękniejszych chwil w moim życiu. Ślub z moim mężem. Wybierajcie zawsze najpiękniejsze pieśni kościelne na ślub, pytajcie, czytajcie – zróbcie tak byście mogli każdego dnia jak psyknięciem palcem, za pomocą pieśni na ślub wrócić wspomnieniami do tego dnia.

 3. Bardzo dziękuję za zdjęcie ze mnie odpowiedzialności szukania i wyboru odpowiedniej piosenki na ślub. Odpowiedziany byłem za zebranie listy najpiękniejszych pieśni na ślub (nie za ich wybór). Jeszcze raz bardzo dziękuję!

 4. Dziękuję redakcjo portalu! Dzięki wam mam pełna listę pieśni na ślub, która mogę na spokojnie przesłuchać i podjąć odpowiednią decyzję, które pieśni ślubne zostaną odegrane podczas uroczystej mszy świętej. Ogólnie wydaje mi się, że kościół powinien dysponować jakaś listą piosenki na ślub, bo z tego co wiem to i tak samodzielnie przygotowany śpiewnik trzeba przedstawić dla proboszcza do akceptacji – być może w każdej parafii jest inaczej.

  1. U mnie w parafii (Płock) ksiądz dysponuje takim śpiewnikiem, ma np. propozycje pieśni ślubnych do wyjścia przed ołtarz, piosenek ślubnych odgrywanych podczas całej mszy świętej. Pytałaś? Czy tak Ci się wydaje?

 5. Ufff, dobrze, że powstał tego rodzaju śpiewnik w którym znajdziemy najpiękniejsze pieśni kościelne na ślub, znacznie ułatwia to cały proces szukania, w momencie jak znamy jakieś utwory na ślub kościelny to zdanie staje się zdecydowanie łatwiejsze. W momencie jak ktoś nie ma pojęcia (tak jak ja) to właśnie szuka w internecie pieśni kościelne na ślub i tworzy taką potencjalną listę najpiękniejsze piosenki na ślub w kościele.

  1. Muzyka na ślub w kościele jest nierozłącznym elementem całej uroczystości zaślubin, bardzo ważne jest przecież, żeby msza slubna wypadła jak najlepiej i zapadła w naszej pamięci na zawsze. Zadbajcie o czytanie ślubne, oprawę mszy i przygotuj najpiękniejsze pieśni kościelne na ślub. Przygotuj oferty na kamerzystę, filmowanie, DJ – będziesz tego potrzebowała. Podaj proszę e-mail, jeżeli chcesz to podeślę swoje utwory, które przygotowałam na swoje święto.

 6. Martynko, zgadzam się z tobą! Bardzo dziękuję za pełną listę, która zawiera piosenki ślubne. Słyszałam, że jedną z najpiękniejszych piosenek na ślub kościelny jest psalm ślubny. Zna tytuł albo który to jest konkretnie psalm?

 7. Uroczystość ślubna to jedna z najpiękniejszych chwil dla kobiety, suknia ślubna, oprawa mszy świętej czy pieśni liturgiczne na ślub, te wszystkie elementy zostaną w pamięci na lata. Dlatego warto warto zastanowić się nad tym jakie zabrzmią pieśni ślubne na wejście czy jak będzie wyglądała świątynia. Wszystkiego dobrego dla wszystkich młodych par!

 8. Droga redakcjo, bardzo brakuje opcji pobrania propozycji pieśni ślubnych w PDF i późniejszego druku. Myślę, że dodanie opcji ściągnięcia piosenki w formacie PDF znacznie ułatwiłoby przygotowania do tej uroczystości (przynajmniej oprawa muzyczna byłaby w jakimś stopniu gotowa). Przemyślcie proszę. Pozdrawiamy 🙂

 9. Bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie pieśni do momentu liturgii. Z tego co widziałem niektórzy życzą sobie np. Ave Maria w czasie Komunii. Trzeba mieć świadomość że to nie jest odpowiedni moment. Najlepiej po Mszy Świętej w czasie gdy młodzi klęczą przed obrazem Matki Bożej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *