pieśni na ślub

Ceremonia ślubna jest bardzo ważnym wydarzeniem dla każdego. W związku z nią czeka nas też ogrom pracy związanej z przygotowaniami do ślubu. Podczas mszy świętej wykonywane są specjalne pieśni na ślub.

Wybór pieśni ślubnych jest ważnym wyborem, ponieważ to muzyka tworzy całą otoczkę wydarzenia. Pieśni ślubne powinny się przede wszystkim podobać Państwu Młodym. W ostatnim czasie nie wybiera się ich tylko i wyłącznie w języku polskim. Często spotyka się pieśni religijne na ślub wykonywane podczas ślubu w języku łacińskim lub angielskim.

Lista pieśni na ślub

 1. Gdzie miłość wzajemna i dobroć
 2. Takie jest prawo miłości
 3. Gdy sie łączą serca dwa w Imie Boże
 4. Ty tylko mnie poprowadź
 5. Uwierz miłości
 6. Oblubieniec
 7. Bo jak śmierć potężna jest miłość
 8. Chlebie najcichszy
 9. Jesteś blisko mnie
 10. Gdy klęczę przed Tobą
 11. Miłość, którą jest Bóg w nas
 12. W cieniu Twoich rąk
 13. Ktoś zbudował dom na skale
 14. Na skraju wioski
 15. Prowadzeni za rękę przez Boga
 16. Hymn o miłości
 17. Powietrzem moim jest
 18. Marsz Mendelsona
 19. Przyjdź z Libanu oblubienico

Dzień własnego ślubu jest uroczysty i piękny, dlatego ważne jest, aby oprawa muzyczna nie odbiegała od klimatu. Najczęściej wybierane są piosenki ślubne najbardziej znane np. utwór „Ave Maria”. Często wybiera się też „Hymn o miłości” świętego Pawła. Wybór wydaje się oczywisty, jednak ich wykonanie może być np. po grecku i już zmienia całą piosenkę. Często Państwo Młodzi decydują się na klasyczne pieśni ślubne wykonywane w języku polskim. Wśród nich jest np. „Gdzie miłość wzajemna”. Wybór pieśni na ślub zależy od naszego gustu tak naprawdę.

Obecnie często wynajmowane są śpiewaczki, lub zespoły, aby wzbogacić oprawę mszy ślubnej. Dzięki wspaniałej oprawie muzycznej ślub stanie się jeszcze piękniejszy. Nie warto decydować się na dużą ekstrawagancję, aby doniosłe chwile nie zrobiły się śmieszne i wręcz komiczne. Oprawa mszy ślubnej jest o tyle ważna, że msza ta jest inna niż codzienne. Para Młoda czynnie w niej uczestniczy i dzięki temu doskonale spisuje się słyszalna muzyka ślubna w tle.

Przykładowe wykonania piosenek na ślub

Pieśni na ślub – składanka

Oprawa muzyczna ślubu – Najpiękniejsza Pieśń ślubna

Pieśń na ślub – Przed Bogiem ci ślubuję

Pieśni na ślub
5 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *