Pieśni religijne na pierwszą komunię pomagają lepiej przeżywać nabożeństwo. Podczas tej mszy wierni po raz pierwszy przyjmują ciało i krew Chrystusa.

Lista pieśni komunijnych

 1. Tak czekałem na tę chwilę
 2. Panie dobry jak chleb
 3. O Panie, szukasz dzieci Twych
 4. Jezus daje nam zbawienie
 5. Zbliżam się w pokorze
 6. Jesteś Panie winnym krzewem
 7. W kruszynie chleba, Panie jesteś
 8. Lud Twój, Panie, lud pielgrzymi
 9. Jezus, najwyższe Imię
 10. Jezu drogi Tyś miłością
 11. Oto Chleb Aniołów
 12. Idzie mój Pan
 13. O Panie Ty nam dajesz
 14. Miłość Twa
 15. Barka
 16. Kiedyś o Jezu, chodził po świecie
 17. Przygotuję Ci serce, o Chryste
 18. Niosę w darze Tobie
 19. Jezus jest tu
 20. Abba Ojcze
 21. Bóg jest miłością
 22. Chcę przestąpić Jego próg
 23. Chwalę Ciebie Panie
 24. Czy wy wiecie że jesteśmy świątynią
 25. Duchu Święty przyjdź
 26. Gdyby wiara twa
 27. Wspaniały dawco miłości

Piosenki na pierwszą komunię pomagają lepiej się modlić i uczestniczyć w nabożeństwie. Inny rodzaj będzie pieśni na chrzest czy też piosenki na ślub. Każde nabożeństwo ma w śpiewnikach inne pieśni, czyli tak naprawdę modlitwy. Pierwsza komunia święta jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu młodego człowieka, jak i dla całej jego rodziny. Pieśni pomagają lepiej to przeżywać.

6 myśli na “Pieśni na Pierwszą Komunię”

 1. Dokładnie czegoś takiego szukałam wszystkie piosenki na komunie w jednym miejscu. Większa część organizacji uroczystości jak i przystrojenie świątyni jest w gestii rodziców jak i szkoły ewentualnie księdza prowadzącego. W naszej parafii rodzice nawet przestawiają listę na której znajdują się proponowane piosenki komunijne, ksiądz zatwierdza i tak powstaje śpiewnik pieśni na pierwszą komunię.

 2. Pieśni komunijne odrywają bardzo ważną rolę w całej ceremonii, starannie wyselekcjonowane potrafią wzruszyć, nadać odpowiedni ton przebiegu mszy. Z zawodu jestem katechetą i podczas przygotowań zawszę kładę bardzo duży nacisk na dobór pieśni na komunię świętą bo zdaję sobie sprawę jak częsta tego rodzaju kwestia jest spychana na dalszy plan. Jeszcze piękniej wygląda gdy mamy czas na pracę z dziećmi i przygotowanie ich do śpiewu każdej piosenki na pierwszą komunię świętą, w połączeniu z echem jakie daje świątynia efekt jest przepiękny.

 3. Witam, szukam gotowego śpiewnika pieśni na komunię dla dzieci, pisząc gotowego mam na myśli gotowego do druku. Ktoś mógłby pomóc? Z góry bardzo dziękuję.

 4. Niemalże każda piosenka komunijna ma swój urok, jakby na to nie patrzeć jest to pierwszy sakrament „świadomego” człowieka, śpiewane pieśni na komunię schola dają temu wyniosły charakter.

 5. Według mnie sakrament pierwszej komunii świętej to najważniejszy sakrament na drodze młodego katolika, oczywiście każdy z nas może mówić, że ważniejsze jest bierzmowanie, a może chrzest. Swój wybór motywuje tym, że komunia jest pierwszym sakramentem do którego młoda osoba podchodzi z pełną świadomością, wcześniej przystąpiła tylko do chrztu – takie moje skromne zdanie.

 6. W przyszłym roku moje dziecko przystąpi do sakramentu pierwszej komunii świętej. Już dziś zaczyna naukę utworów jakimi są piosenki komunijne. Bardzo często katecheci zadają do nauki pieśni na komunię, a dzieci traktują to jako przymusowa praca domowa. Ku mojemu zdziwieniu nie do końca to tak wygląda bo moja Kasia bardzo chętnie przyswaja pieśni na pierwszą komunię świętą, wspólnie śpiewamy, a mąż dogrywa nam na gitarze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *