piosenki oazowe

Oazy maja za zadanie gromadzić ludzi i doskonale im to wychodzi, ponieważ gromadzą osoby w różnym wieku. Pieśni oazowe wykonywane są przez dzieci, zakonników, kapłanów, osoby świeckie, młodzież. Każdy, kto chce i czuje wewnętrzną potrzebę przynależenia do oazy ma taką możliwość. Poprzez te spotkania Kościół rośnie w siłę. Wiara zdecydowanie się pogłębia. Piosenki oazowe stają się swego rodzaju modlitwą. Wykonywane są przez wiele osób jednocześnie, co jeszcze potęguje ich siłę.

Lista i teksty piosenek oazowych

 1. Boże Twa łaska nad nami jest
 2. My, Jego dzieci
 3. Serce wielkie nam daj
 4. Przymnóż nam wiary
 5. Do Ciebie Panie
 6. Jak ożywczy deszcz
 7. Oczyść serce me
 8. Duchu Święty Stworzycielu
 9. Lament Piotra
 10. Dziś w stajence
 11. W grudniowe noce
 12. Gwiazdy tańczyły
 13. Zawieja i beznadzieja
 14. Skrzypi wóz
 15. Aniołowie, aniołowie biali
 16. Oczyszczenie
 17. Puste ręce
 18. Panie my twoje dzieci
 19. Wzywam Cię
 20. Pewnej nocy
 21. Na wieki będzie trwać chwała Boża
 22. Późno już
 23. Jezus jest naszą siłą
 24. Jezus daje nam zbawienie
 25. Chleb pielgrzymów
 26. Dziś kościele
 27. Tchnij moc
 28. Kantyk Symeona
 29. Dotknął mnie dziś Pan
 30. Zaufaj Panu już dziś
 31. Gdy drogi pomyli los zły
 32. Zbuduj Ojcze Nasz
 33. Głośno do Pana wołam
 34. Przyjmij Panie dzisiaj nasze dary
 35. Ziemia którą mi dajesz
 36. O Piękności niestworzona
 37. Oto stoję u drzwi
 38. Tyś jak skała
 39. Uwielbiam Imię Twoje Panie
 40. On i ja
 41. Hymn o Krzyżu
 42. Już teraz we mnie kwitną Twe ogrody
 43. Kocham Ciebie Jezu
 44. Matko która nasz znasz
 45. Niechaj miłość Twa

Dzięki spotkaniom oazowym odżywiają Kościoły, dekanaty, diecezje i parafie. Wspólnie spędzony czas sprzyja wyciszeniu, poznaniu ciekawych ludzi, często zdobywa się tu przyjaźnie na całe życie. W czasie spotkań oazowych często wykuje się też piosenki lednickie, czy piosenki wielkopostne. Wiele ciekawych i pięknych utworów można znaleźć na stronach internetowych lub w śpiewnikach. Co rusz powstają też nowe utwory, nowoczesne i szybko wpadające w ucho. Wiadomo jest, że trudność i rodzaj utworu będzie w dużej mierze zależał od wieku wykonawcy. Nie można, bowiem małym dzieciom dawać do wykonywania ciężkich i trudnych pieśni, ponieważ jedynie się zniechęcą.

Dla dzieci przeznaczone są utwory proste i szybkie do zapamiętania. Chodzi w tym wszystkim o wspólnie spędzony czas, o śpiew i modlitwę, a nie o trudność wykonywanych pieśni. Podczas wykonywania pieśni w oazach najczęściej dodawany jest akompaniament. Najbardziej popularna jest gitara, jednak instrumenty klawiszowe także często się spotyka. Oazę polecam każdemu, kto szuka na swojej drodze dobrych ludzi.

4 myśli na “Piosenki Oazowe”

 1. Od czasu do czasu włączam piosenki oazowe, lubię ich słuchać, większość z nich ma radosną melodię, ciekawy tekst. Pieśni oazowe doskonale pasują na uroczystości kościelne w których zbiera się spora grupa osób i razem śpiewają oazowe piosenki.

 2. Czy jest możliwość ściągnięcia piosenki oazowe śpiewnik? Znacznie ułatwiłoby to pracę, jedno kliknięcie do druku i gotowe. Droga redakcjo proszę zastanówcie się nad tym.

 3. Każdy z nas chyba zdaje sobie sprawę, że piosenki religijne oazowe nie są śpiewane na każdej mszy świętej

  1. @Renata, skoro tak to proszę wymień mi jakie piosenki są śpiewane podczas liturgii, skoro oazowe pieśni Twoim zdaniem są nieodpowiednie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *