pieśni eucharystyczne

Pieśni religijne śpiewane podczas Mszy Świętej są odzwierciedleniem modlitwy. Już od starożytnych czasów muzyka towarzyszy nam podczas eucharystii. Pieśni eucharystyczne są dopracowane i idealnie współgrają z całością mszy. Piosenki eucharystyczne śpiewane przez wszystkich wiernych zgromadzonych w Kościele, łączą ich i tworzą tak zwany żywy Kościół. Pieśni maryjne są melodyjne i łatwo zapamiętywane.

Lista i teksty pieśni eucharystycznych

Przykładowe wykonania piosenek eucharystycznych

Jeden chleb – pieśń eucharystyczna

O mój Jezu w Hostii skryty

Bądźże pozdrowiona Hostio żywa

Śpiewane często, ponieważ wykonuje się je podczas każdej mszy. W zależności jakie nabożeństwo się odbywa, wówczas pieśni mogą się różnić. Pieśni kościelne czasem wykonywane są po łacinie (lista tutaj). Lub niektórzy wierni mają potrzebę własnego tworzenia takich modlitw wraz z muzyką. Pieśni adwentowe wykonywane podczas adwentu są starannie dopracowane. Nie ma ich zbyt wiele i dzielą się na dwie grupy.

Pieśni eucharystyczne mają na celu przedłużanie adorację Najświętszego Sakramentu. W kościele przy pomocy pieśni eucharystyczne dla dzieci wyznajemy Panu Boga cześć i chwałę. Możemy mu podziękować za wszystkie dobra jakimi nas obdarzył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *