pieśni na chrzest

Każda msza jest inna. Pieśni śpiewane podczas uroczystości są formą modlitwy, dlatego w zależności na jaką okazję są śpiewane, tak ich treść i przekaz jest inny.

Pieśni na chrzest mają za zadanie nawrócenia i oczyszczenia z grzechu. Inny rodzaj będzie pieśni na pierwszą komunię, czy inaczej będą brzmiały piosenki na bierzmowanie. Wspólne śpiewanie podczas nabożeństwa zbliża wiernych do siebie. Tworzy to tak zwaną wspólnotę Kościoła. Dzięki nim przeżywanie sakramentu jest lepsze i bardziej owocne.

Lista pieśni na chrzest

 1. Com przyrzekł Bogu przy chrzcie raz
 2. Jeden chleb
 3. Czarna Madonna
 4. Panie dobry jak chleb
 5. Pokropisz hizopem, Panie
 6. Przez chrztu świętego wielki dar
 7. Widziałem wodę płynącą
 8. Błogosławienie Wody Źródła Chrzcielnego
 9. Duchu Święty do nas przyjdź
 10. Boże bogaty w miłosierdzie
 11. Gdy Jan wypełniał swe zadanie
 12. Jezu dotknij mnie
 13. Najpiękniejszy wzorze każdej cnoty
 14. O Panie z nami w czasie chrztu
 15. Poślij nas by ogłaszać Twoje Królestwo

Przykłady piosenek na chrzest

Dzieckiem Bożym jestem ja (po chrzcie)

Pieśń na Chrzest

Pieśń przed Sakramentem Chrztu Św.

2 myśli na “Pieśni na Chrzest”

 1. Pieśń piękna, większość pieśni na chrzest są pięknymi utworami, może dlatego, że podczas tej uroczystości zwiększa się wspólnota kościoła? Dołącza nowy członek do naszej chrześcijańskiej rodziny. Oczywiście jest jeszcze co najmniej kilka pieśni kościelne na chrzciny, które są warte polecenia – najlepszym rozwiązaniem będzie jeżeli sami się zapoznacie z listą piosenki na chrzest tutaj.

 2. Wracając do tego utworu mam przed oczyma chrzciny swojego maluszka, który poprzez przyjęcie tego sakramentu wszedł do wspólnoty kościoła. A jeżeli mam się wypowiedzieć czy piosenki na chrzciny mają jakieś znaczenie to tak, moim zdaniem jest to bardzo ważna kwestia, piosenki na chrzicnach wtrącają nutę takiego „luzu” w całą uroczystość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *