pieśni do miłosierdzia bożego

Teologia chrześcijańska głosi, że miłosierdzie boże obok sprawiedliwości i świętości jest największym z przymiotów Boga. Pieśni do Miłosierdzia Bożego są najczęściej wykonywane w Kościele podczas nabożeństwa.

Lista i teksty pieśni do Miłosierdzia Bożego

 1. Bądź uwielbiony Panie
 2. Będę śpiewał Tobie Mocy moja
 3. Bogaty jest Bóg w Miłosierdziu
 4. Bogaty Miłosierdziem
 5. Jezu przemień mnie w Siebie
 6. Miłosierdziem Twoim Panie
 7. Nasze plany i nadzieje
 8. Okaż mi, Boże, miłosierdzie swoje
 9. Panie, ufam miłosierdziu Twemu
 10. U Ciebie Boże, miłosierdzia wzywam
 11. Witaj, miłosierny Jezu

Boże Miłosierdzie jest niemożliwe do poznania przez ludzki rozum. Miłosierdzie boże jest szczególnie czczone w wielu kościołach. Potwierdzone jest między innymi przez papieża Jana Pawła II czy świętej Faustyny Kowalskiej. Wszystkie pieśni o miłosierdziu są pewnego rodzaju modlitwą. Przez ich wspólne wykonanie przez wiernych podczas mszy świętej buduje się wspólnotę Kościoła. Wierni czują wspólną przynależność. Umacnia to ich wiarę i pomaga się modlić. Inny rodzaj pieśni o miłosierdziu bożym wykonuje się w różnych rodzajach nabożeństw. Treści pieśni do Miłosierdzia Bożego zaczerpnięte są z różnych ewangelii lub też z Pisma Świętego.

Pieśni do Miłosierdzia Bożego śpiewa się także podczas pielgrzymek. Pomaga to wiernym w pokonywaniu kolejnych kilometrów, aby podziękować czy poprosić o łaski Boże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *