Żeby wspólnie pośpiewać pieśni maryjne na maj, nie trzeba udawać się do Kościoła na Maszę Świętą. Można skorzystać i zapisać się do oazy. Wspaniali ludzie, którzy tam uczęszczają są w różnym wieku i sprowadza ich na te spotkania inna misja.

Bardzo często ludzie znajdują na tych spotkaniach przyjaciół na całe życie. Podczas spotkań nie odmawia się tylko modlitwy. Jest też czas na rozmowę, opowieści, śmiech. Wszystko to jest przeplecione w tle, gdzie słychać piosenki lednickie.

Śpiewać każdy może, zwłaszcza, jeśli chodzi o pieśni lednickie. Śpiew religijny jest swego rodzaju modlitwą. Dzięki temu polepsza i wzrasta nasza wiara. Piosenki lednickie mają swoją nazwę od Lednicy. Jest to miejsce spotkań Katolików. Podczas nich odbywają się wspólne modlitwy, śpiew i taniec. Spotkania kierowane są do różnych grup – do dzieci, młodzieży czy seniorów. Wszyscy spotykają się nad jeziorem Lednickim, które jest naszą chrzcielnicą Polski. Miejsce spotkań też jest tak zorganizowane, że to właśnie tam mamy wybrać Chrystusa i nauczyć się żyć razem z nim. Wspólne śpiewanie zbliża ludzi do siebie.

Dodatkowo można je traktować, jako modlitwę, więc lepiej i owocniej uczy nas się modlić. Na rynku istniej zespół Siewcy Lednicy, którzy tworzą muzykę kościelną. Towarzyszy jej właśnie śpiew i taniec, a wszystko działa we współpracy i w oparciu u wiarę. Jest to wspaniałe i bardzo bogate przedsięwzięcie. Zespół ma wiele utworów jak i wielu fanów. Piosenki religijne wykonywane podczas tych spotkań jeszcze bardziej jednoczą i dają nadzieję na lepsze pokolenie, bez wojen i awantur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *