Ważność uczuć kobiet

Kobieta różni się od mężczyzny pod wieloma względami i dlatego książka Ewa czuje inaczej bardzo wyraźnie to pokazuje. Jej celem jest ukazanie ważności uczuć, którymi kobieta się na co dzień kieruje. Taka jej natura i dlatego mężczyźni muszą nauczyć się to szanować. Dzięki książce Ewa czuje inaczej mają okazję, by się tego nauczyć i wspierać kobietę podczas jej trudnych chwil. To wartościowy poradnik dla mężów, partnerów, chłopaków, którzy chcą zrozumieć naturę kobiet i ich całą gamę emocji. W książce znajdują się porady dotyczące umiejętności odczytywania emocji, rozróżniania ich oraz o tym, jak należy kobiecie pomóc, by nie pochłonęła jej depresja ani wielotygodniowy smutek czy żal. Mężczyźni są bardzo potrzebni kobietom, gdyż mogą dać im ogromne wsparcie, jednak trzeba wiedzieć, jak zrobić to właściwie. Gama emocji u kobiet jest znacznie większa niż u mężczyzn ze względu na inny rodzaj psychiki. Stąd też książka Ewa czuje inaczej ma pomóc mężczyznom bezradnym wobec uczuć ich kobiet.

Wsparcie ze strony mężczyzn

Wsparcie ze strony mężczyzn daje kobiecie o wiele lepsze samopoczucie i tym samym łatwiej poradzić jej sobie z emocjami. Poradnik Ewa czuje inaczej to szereg wskazówek, dzięki którym mężczyzna dowiaduje się, co konkretnie może zrobić. To może być pomoc i wsparcie duchowe, emocjonalne, czy codzienna pomoc w bieżących sytuacjach rodzinnych. Mężczyzna uczy się jak być delikatnym, wspierającym, pomocnym, słuchającym i cierpliwym, gdyż właśnie to buduje związek oraz małżeństwo. Jeśli do tego wszystkiego dołączy wiarę w Boga i modlitwy w temacie zrozumienia kobiet, wówczas może odnieść osobisty sukces. Autor Jacek Pulikowski zwraca szczególną uwagę na to, że różnice w emocjonalnym podejściu do życia między mężczyzną, a kobietą były od zawsze. Aby nie dochodziło do nieporozumień w relacjach, to mężczyzna musi na nowo nauczyć się języka emocjonalnego kobiet. Książka Ewa czuje inaczej bardzo w tym pomaga choćby prostym wyjaśnieniem, dlaczego kobiety bardziej odczuwają świat i z czego to wynika.

Zmiany w relacji z kobietami

Książka Ewa czuje inaczej ma na celu pokazanie, iż zmiany w relacji z kobietami są możliwe. Jeśli mężczyzna postara się i zacznie dbać o wspólne ognisko domowe, wówczas nagła emocjonalność u kobiety zniknie. Bardzo ważne jest zrozumienie wspólnego zachowania wyniesionego z domu rodzinnego, by nie powtarzać tego schematu w małżeństwie. Książka Ewa czuje inaczej pokazuje jakie są to zachowania, nawyki, przekonania, a także drogowskazy ku zmianom, by relacja stała się bardziej spełniona i pełna miłości. Są to wartościowe lekcje dla mężczyzn nie tylko na co dzień, ale również w sprawach intymnych. Autor wskazuje, co mężczyzna musi zrobić, by spojrzeć na kobietę czule, delikatnie, z miłością i serdecznością. Postawienie się w jej sytuacji wiele pomaga, dlatego nauka cierpliwości, empatii i czułości wymaga od mężczyzn ogromnego zaangażowania. Budowanie nowej więzi to ciągła praca, którą warto podjąć w każdym momencie relacji, opierając ją również o wiarę w Boga.