Abba Ojcze tekst

Ty wyzwoliłeś nas Panie
Z kajdan i samych siebie
A Chrystus stając się bratem
Nauczył nas wołać do Ciebie:

Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze!

Bo Kościół jak drzewo życia
W wieczności zapuszcza korzenie
Przenika naszą codzienność
I pokazuje nam Ciebie

Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze!

Bóg hojnym Dawcą jest życia
On wyswobodził nas od śmierci
I przygarniając do siebie
Uczynił swoimi dziećmi.

Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze

Wszyscy jesteśmy braćmi
Jesteśmy jedną rodziną.
Tej prawdy nic już nie zaćmi
I teraz jest jej godzina.

Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze

nagranie audio Abba Ojcze

Abba Ojcze

poznaj inne pieśni religijne

Abba Ojcze
4 (80%) 13 vote[s]

4 myśli na “Abba Ojcze”

  1. Pieśń Ojce Abba towarzyszy mi od czasów gdy należałem do kościelnej scholi. Ta piosenka towarzyszyła nam na każdej pielgrzymce. Tekst pieśni abba ojcze pomagał nam przetrwać ból nóg i stawów. Z uśmiechami na twarzy szliśmy do Częstochowy by prosić o wstawiennictwo u Boga. Nie zawsze było lekko. Śpiewaliśmy ją także gdy nasz papież bywał w kraju. To były piękne czasy pełne miłości do Boga i bliźniego.

    1. Abba Ojcze to nie tylko pieśń kościelna, to hymn papieskich pielgrzymek po Polsce. Radosna i podniosła melodia sprawia, że wierni zgromadzeni w kościele, na pielgrzymce, na mszy polowej, zaczynają wspólnie śpiewać i wznosić ręce ku górze. Pieśń Abba Ojcze jest prosta, wpada w ucho i łatwo ją zapamiętać. Wykonywał ją Krzysztof Krawczyk, a wymyślił Ojciec Jan Góra z okazji Światowych Dni Młodzieży. Tekst pieśni Abba Ojcze został stworzony z myślą o młodych ludziach, a podchwyciły go tłumy i całe generacje. Do dziś śpiewają ją pokolenia.

  2. Abba Ojcze to jeden z najbardziej znanych utworów religijnych. Pieśń Abba Ojcze to również jedna z ulubionych piosenek naszego papieża Jana Pawła 2. U mnie w kościele jest to pieśń bardzo powszechna, najczęściej grana na koniec mszy świętej lub w czasie pielgrzymek na Jasną Górę. Tekst pieśni Abba Ojcze jest bardzo prosty, zrozumiały i łatwy w zapamiętaniu. Melodia tym bardziej sprzyja do maszerowania we wspomnianej już pielgrzymce.

  3. To pieśń, którą zna chyba każdy. Mi najbardziej abba ojcze kojarzy się ze spotkaniami katolickiej młodzieży. Tekst pieśni abba uczyliśmy się wszyscy, by potem wspólnie i spontanicznie śpiewać ją nawet pięć lub sześć razy na chwałę Pana. Niezapomniany wieczór, piękne i prawdziwe słowa słowa. Osobiście uważam, że tekst pieśni abba ojcze powinien znać każdy, zarówno mały i duży katolik. Bo w tych słowach kryje się naprawdę wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *