Anielski orszak

Tekst piosenki: Anielski orszak

Przybądźcie z nieba na głos naszych modlitw,
mieszkańcy chwały wszyscy święci Boży;
Z obłoków jasnych zejdźcie aniołowie,
Z rzeszą zbawionych spieszcie na spotkanie.

Ref.
Anielski orszak niech twą duszę przyjmie,
Uniesie z ziemi ku wyżynom nieba,
A pieśń zbawionych niech ją zaprowadzi,
Aż przed oblicze Boga Najwyższego.

Niech cię przygarnie Chrystus uwielbiony,
On wezwał ciebie do królestwa światła.
Niech na spotkanie w progach Ojca domu
Po ciebie wyjdzie litościwa Matka.

Ref.

Promienny Chryste, Boski Zbawicielu,
jedyne światło, które nie zna zmierzchu,
bądź dla tej duszy wiecznym odpocznieniem,
pozwól oglądać chwały Twej majestat.

Ref.

Wykonanie (nagrania audio): Anielski orszakPieśń żałobna Anielski Orszak to potoczna nazwa bardzo popularnego utworu Przybądźcie z nieba ma charakter pożegnalny. Tekst powinien być znany przez katolików. Refren rozpoczyna się od słów Anielski Orszak niech twą duszę przyjmie, mówi o odejściu do Nieba, prosząc Syna Bożego – Jezusa Chrystusa o zbawienie duszy i zaopiekowanie się nią przez całą wieczność po dotarciu do Domu Ojca. pieśń pogrzebowa Anielski Orszak jest obecna w polskim Kościele katolickim podczas Mszy Świętej Pogrzebowej po soborze watykańskim II. Dawniej Anielski Orszak po łacinie był odśpiewywany podczas składania do grobu trumny ze szczątkami doczesnymi zmarłego.

Poniżej lista pieśni na pogrzeb które są równie często spotykane podczas uroczystości żałobnych:

 • Dziś moją duszę w ręce Twe powierzam
 • Bądź mi litościw
 • Już idę do grobu smutnego
 • Życie przemija
 • U Ciebie Boże, miłosierdzia wzywam
 • Daj mi wieczny pokój
 • Już się zbliża czas rozstania
 • Panie racz (mu, jej) dać lekkie odpocznienie
 • Garstką ziemi ciało moje przykryte
Anielski orszak
3.5 (69.09%) 11 vote[s]

7 myśli na “Anielski orszak”

 1. Jest to naprawdę piękna pieśń, niestety odgrywana w najmniej przyjemnym momencie. W każdym razie utwór Anielski Orszak stał się główną pieśnią odgrywaną na ceremonii pogrzebowej.

  1. Pieśń pogrzebowa anielski orszak ma bardzo wzruszający tekst, który ma niezwykłą wymowę w czasie odprawianej mszy. Pieśń żałobna powinna poruszać i ułatwić przeżywanie doświadczanych emocji, a anielski orszak właśnie taką funkcję spełnia. Anielski orszak po łacinie ma jeszcze bardziej przejmującą wymowę i potęguje żałobny nastrój. Pieśni pogrzebowe mają niebagatelną rolę w przeżywaniu smutku i straty.

 2. Smutna, dołująca pieśń, chyba każdemu kojarzy się tylko i wyłącznie z jednym. Zawsze jak ją słyszę ciarki przechodzą od stóp po głowę.

  1. Pieśń pogrzebowa anielski orszak śpiewana jest podczas uroczystości pogrzebowych. Jako pieśń żałobna ma charakter pożegnalny i mówi o odejściu duszy do nieba. Anielski orszak po łacinie to pierwotna wersja pieśni, którą z czasem zaczęto tłumaczyć na pozostałe języki. Istnieją również inne pieśni pogrzebowe, ale to właśnie anielski orszak jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, a jej tekst i melodia poruszają do głębi.

  2. Anielski orszak to najbardziej rozpoznawalna pieśń żałobna w świecie katolickim. Jej brzmienie jest niesamowicie wymowne, a anielski orszak po łacinie jest jeszcze bardziej przejmujący i wzruszający. Pieśń pogrzebowa anielski orszak powstała, by wzruszać i poruszać ludzi i dzięki niesamowitej melodyce oraz tekstowi taką rolę właśnie pełni. Pieśni pogrzebowe takie jak ta odśpiewywane są na każdym pogrzebie.

 3. Pamiętam, jak moja świętej pamięci babcia śpiewała anielski orszak po łacinie. Uważała, że pieśni pogrzebowe należy znać, a anielski orszak był jej zdecydowanie ulubioną pozycją i muszę przyznać, że ta pieśń żałobna ma w sobie to coś, co każe nam wierzyć, że nasi bliscy zmarli trafili do lepszego świata, że tam po drugiej stronie będzie im lepiej niż tutaj, na ziemi. Bardzo się cieszę, że pieśń pogrzebowa anielski orszak wciąż jest popularną modlitwą, bo jest ona niezwykle potrzebna wszystkim naszym bliskim zmarłym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *