tekst pieśni Apel Jasnogórski

Maryjo, Królowo Polski
Maryjo Królowo Polski,
jestem przy Tobie,
pamiętam o Tobie
i czuwam na każdy czas.
Jestem przy Tobie,
pamiętam o Tobie
i czuwam na każdy czas.

Maryjo, jesteśmy młodzi,
Maryjo jesteśmy młodzi,
już dzisiaj zależy
od polskiej młodzieży
następne tysiąc lat.
Już dzisiaj zależy
od polskiej młodzieży
następne tysiąc lat.

Maryjo, Królowo nasza,
Maryjo, Królowo nasza,
Ciebie prosimy,
uświęcaj rodziny,
uświęcaj każdego z nas.
Ciebie prosimy,
uświęcaj rodziny,
uświęcaj każdego z nas.

nagranie audio Apel Jasnogórski

Apel Jasnogórski

poznaj inne pieśni religijne

6 myśli na “Apel Jasnogórski”

  1. Apel Jasnogórski – modlitwa o tak niezwykłej historii, która była z naszym Narodem przez tyle lat, dziś wydaje się nieco zapomniana. Nie pozwólmy na to! Apel jasnogroski brzmiał w czasach zaborów, ale też podczas okupacji hitlerowskiej i w czasie ciemnej nocy rządów prlowskich. Nie trzeba przecież jechać na Jasną Górę, żeby ją odmawiać, tekst modlitwy apel jasnogórski jak widać jest przecież dostępny w Sieci. Oczywiście jeśli ktoś tylko ma taką możliwość, to warto udać się do Częstochowy, aby przed Czarną Madonną, o godzinie 21:00, zaśpiewać pieśń apel jasnogórski. Niezapomniane przeżycie!

    1. Apel Jasnogórski jest modlitwą skierowaną do Matki Bożej, która jest zwykle odśpiewywana (gdyż Apel Jasnogórski to pieśń) w czasie wieczornych nabożeństw, a dokładnie na ich zakończenie. Tekst modlitwy Apelu Jasnogórskiego jest bardzo prosty i łatwy w zapamiętaniu. Melodia tej pieśni jest chyba znana każdemu człowiekowi, nie tylko praktykującemu katolikowi. Na Jasnej Górze Apel Jasnogórski jest odśpiewywany codziennie o 21.00 od kilkudziesięciu lat.

    2. Ja lubię i często odmawiam młodzieżowy apel jasnogórski. Dobrze, że jest to modlitwa dostosowana do młodych wiernych. Test modlitwy apel jasnogórski jest dla mnie najważniejszą modlitwą do Maryji. Dzięki niej mogę prosić Matkę Bożą o pomoc, gdy jest mi źle. Lubię też pieść apel jasnogórski, szczególnie gdy jest śpiewany w kościele przy udziale wielu wiernych. Mam wtedy ciarki na plecach i czuję radość

  2. Apel jasnogórski to wyjątkowa modlitwa, dzięki której wierni zgromadzeni w Częstochowie, przed telewizorem lub radiem w tym samym czasie mogą wspólnie wznieść pieśń dla Matki Boskiej, dziękując i prosząc o łaski. Apel jasnogorski ma wyjątkową moc. Pieśń apel jasnogórski to również wyjątkowe brzmienie i rytmiczna melodia, które jeszcze bardziej pozwalają poczuć unikalny tekst modlitwy apel jasnogórski.

  3. Waldi masz zupełną rację! Zawsze miałem takie samo zdanie jak ty i wiedziałem, że apel jasnogórski ma niesamowitą moc. Wszyscy razem możemy w tym momencie połączyć swoją wiarę i wznosić pieśń do Matki Boskiej. Od dawna jestem osobą wierzącą i ciesze się, że jest nas tak wielu!

  4. Może wstyd się przyznać, ale ja apel jasnogórski tekst i ogólnie wykonanie słyszę dopiero pierwszy raz. Pewnie niektórzy z Was pomyślą jak to możliwe, ale jednak takie są fakty. Bardzo bym chciała poznać moc apelu jasnogórskiego i postaram się z całego serca 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *