Tekst PIEŚNI: Barka

Pan kiedyś stanął nad brzegiem,
Szukał ludzi gotowych pójść za Nim;
By łowić serca
Słów Bożych prawdą.
Ref.: O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,
Twoje usta dziś wyrzekły me imię.
Swoją barkę pozostawiam na brzegu,
Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów.

Jestem ubogim człowiekiem,
Moim skarbem są ręce gotowe
Do pracy z Tobą
I czyste serce.

Ref.: O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,
Twoje usta dziś wyrzekły me imię.
Swoją barkę pozostawiam na brzegu,
Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów.

Ty, potrzebujesz mych dłoni,
Mego serca młodego zapałem
Mych kropli potu
I samotności.

Ref.: O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,
Twoje usta dziś wyrzekły me imię.
Swoją barkę pozostawiam na brzegu,
Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów.

Dziś wypłyniemy już razem
Łowić serca na morzach dusz ludzkich
Twej prawdy siecią
I słowem życia.

Ref.: O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,
Twoje usta dziś wyrzekły me imię.
Swoją barkę pozostawiam na brzegu,
Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów

Wykonanie (nagrania audio): Barka

 

 

Barka – ukochana pieśń Jana Pawła II

 

Barka

Poznaj inne pieśni RELIGIJNE

 

Barka
4.3 (85.6%) 50 vote[s]

5 myśli na “Barka”

  1. „Barka” jest piosenką religijną, szczególnie znaną wśród najmłodszych wierzących. Pojawia się między innymi na lekcjach religii czy podczas rekolekcji, dzięki czemu od najmłodszych lat są im przekazywane odpowiednie wartości. Tekst tej piosenki religijnej bowiem odnosi się do życia w zgodzie z Bogiem i nieustannego podążania za nim. „Barka” jest oczywiście odpowiednia dla ludzi w każdym wieku. Co więcej, była ona ulubioną piosenką Jana Pawła II. Papież przyznał, że prowadziła go przez życie i drogi związane z Kościołem.

    1. Piosenka Barka jest jedną z moich ulubionych pieśni religijnych. Tekst tej piosenki nawiązuje do Ewangelii, każde słowo przywołuje miłość Jezusa do Jego dzieci. Zawsze gdy jest mi ciężko, gdy wydaje mi się, że nic mi nie wychodzi, nie mam do niczego talentu, śpiewam sobie refren „O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś, Twoje usta dziś wyrzekły me imię” i od razu robi mi się lżej i cieplej na sercu, bo wiem, że nie jestem sama. Że Bóg jest po mojej stronie, On zna moje imię i jest blisko. Ponadto Barka już na zawsze będzie mi się kojarzyć z naszym ukochanym papieżem Janem Pawłem II. On już łowi z Panem serca po drugiej stronie, a my możemy się z nim łączyć poprzez tę piękną pieśń religijną.

  2. Nucąc tekst piosenki religijnej barka nie sposób nie mieć przed oczami obrazu papieża Polaka. Wielokrotne pielgrzymki do ojczyzny i śpiewana przez rodaków Barka rozczulała nawet najbardziej skamieniałe serca. Pieśń skierowana do wszystkich i o wszystkich. Każdy z nas stoi codziennie przed wyborem, czy podążyć w kierunku Boga, czy zdecydować się na łatwiejszą, ale pozbawioną celu drogę. Uświadomienie sobie, że Bóg oczekuje na wszystkich: biednych i bogatych, prawych i grzesznych, pokazuje wszechmiar miłosierdzia. Piosenka Barka nie jest jedynie balladą śpiewaną na katechezach i spotkaniach młodzieży, to wskazówka dla nas, jak w ciągłym pędzie szukać głosu Zbawiciela.

    1. Barka jest pieśnią ponadczasową. Tekst tej piosenki religijnej pozwala wyobrazić sobie Jezusa, który swą miłością przyciągał ludzi do siebie – łowił serca. Robi to po dziś dzień, choć tak często zapominamy, że nie jest to wyłącznie historia sprzed setek lat i każda Msza Święta może być dla nas szansą, by Jezus przygarnął także nas do siebie. Potrzebna jest tylko nasza wola i chęć. Jan Paweł II szczególnie tę pieśń umiłował. On także garną do siebie swym ciepłem, pokorą i pięknym sercem. Gdy był papieżem, jego barką był Watykan. Dziś już jako Święty wyprasza dla nas łaski u Pana.

  3. Pieśń Barka zdecydowanie bliska memu uchu i sercu. To właśnie ten tekst piosenki religijnej przypomina o tym, że codziennie powinniśmy pozostawić naszą łódź na brzegu, po to by pójść drogą, jaką to On nam wyznaczył. Piosenka Barka była bardzo bliskim utworem dla Jana Pawła II, o czym wspominał niejednokrotnie podczas różnych swoich wystąpień. Dzięki temu mam jeszcze więcej chęci, by idąc jego śladem, w zupełności oddać „ręce gotowe do pracy” Bogu. Piosenka Barka jest piękna i uspokaja wzburzony nieraz umysł i serce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *