Duchu Święty przyjdź

Tekst piosenki: Duchu Święty przyjdź

Duchu Święty przyjdź x4
Niech wiara zagości,
Niech nadzieja zagości,
Niech miłość zagości w nas. x2

Niech życie zagości,
Niech wolność zagości,
Niech mądrość zagości w nas. x2

Niech pokój zagości,
Niech szczęście zagości,
Niech radość zagości w nas. x2

Wołamy przyjdź. x3

Wykonanie (nagrania audio): Duchu Święty przyjdź

Poznaj inne pieśni na bierzmowanie

„Duchu Święty przyjdź” to prosta, ale niezwykła pieśń religijna kierowana do Ducha Świętego. Podobnie, jak w utworze „Idzie mój Pan„, posiada krótki, pozwalający zapętlać się tekst, choć w przeciwieństwie do niego, jest wołaniem z prośbą o obecność i udzielenie łask. Pieśń ta jest często śpiewana w trakcie przygotowań do sakramentu bierzmowania, jak również w trakcie obchodów święta Zesłania Ducha Świętego.

Niezwykłym elementem tej pieśni jest nawiązanie w pierwszej zwrotce do Trzech Cnót Boskich, czyli wiary, nadziei i miłości. Jest to zwrotka najlepiej pamiętana przez wiernych i jest tym, co przypomina wiernym o najważniejszych cnotach, którymi należy kierować się w życiu. Całość pieśni jest przeniknięta prostotą i pokorą, a forma prośby jest z jednej strony przypomnieniem o ludzkiej słabości, ale z drugiej – świadectwem ufności w boże miłosierdzie.

Duchu Święty przyjdź
5 (100%) 4 vote[s]

3 myśli na “Duchu Święty przyjdź”

  1. Duchu święty przyjdź… to proste, ale jednocześnie przenikające do głębi słowa. Nie sposób przejść wobec niej obojętnie. Pieśń religijna duchu święty przyjdź, idealnie sprawdzi się na wszystkich modlitwach o uwielbienie i na bierzmowaniu. Bardzo szybko można nauczyć się słów na pamięć i włączyć się w wołanie o Ducha Świętego. Młodzież bardzo lubi tę pieśń i chętnie ją śpiewa. Jako katechetka i osoba wierząca mogę powiedzieć, że pieśń ta spełnia funkcję ewangelizacyjną i co ważne pozwala przybliżyć się do Pana Boga.

  2. Duchu Święty przyjdź to jedna z najpiękniejszych pieśni, jakie znam. Niesie ze sobą nadzieję, wołanie do Ducha Świętego, wiarę, że przyjdzie i pomoże nam zarówno w życiu codziennym, jak i w krzewieniu wiary. Pieśń religijna duchu święty przyjdź jest moją pieśnią, czymś, z czym kroczę w sercu i staram się postępować według zasad wiary chrześcijańskiej. To taka cicha prośba, aby na świecie zapanował pokój i miłość. Równocześnie prośba o pomoc z Nieba, byśmy nie byli osamotnieni w próbach poprawienia swojego życia i rozszerzenia pokoju i dobrych uczynków.

    1. Pieśń religijna „Duchu Święty przyjdź” wzrusza i otwiera serca na działanie Ducha Świętego. Proste słowa i prosty przekaz, jednak jest w niej coś, co porusza nasze serca, pozwala się zatrzymać w pędzie codzienności, koi zbolałe serca i pomaga doświadczyć spokoju. Proste słowa „Duchu Święty przyjdź”, wyśpiewane w szczerości serc sprawiają, że On przychodzi w prawdzie. Często zapominamy, jak wiele w życiu dzieje się nie za naszą przyczyną, a jest darem, łaską i działaniem Bożego Ducha. On dotyka delikatnie naszej duszy, rozświetla ciemności serc i przynosi ukojenie dla cierpiących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *