Tekst piosenki: Dziś moją duszę w ręce Twe powierzam
Ref.: Dziś moją duszę w ręce Twe powierzam,
mój Stworzycielu i najlepszy Ojcze.
Do domu wracam jak strudzony pielgrzym,
a Ty z miłością przyjmij mnie z powrotem.
Stanę przed Stwórcą i przed moim Bogiem,
On mnie z miłości wezwał do istnienia.
Tchnął swego Ducha, stworzył na swój obraz,
jak własne dziecko znał mnie po imieniu.
Wstyd mnie ogarnia, że przed Tobą stanę,
tak niepodobny, Boże mój, do Ciebie.
Nie karz mnie za to zbyt surowym sądem,
rozpoznaj, Ojcze, swoje dziecko we mnie.
Tułaczka moja już dobiegła kresu,
dla moich oczu słońce ziemi zgasło.
W Tobie, mój Panie, znajdę pokój wieczny,
Ty będziesz dla mnie niegasnącym światłem.
Wykonanie (nagrania audio): Dziś moją duszę w ręce Twe powierzam
Pieśń pogrzebowa dziś moją duszę w ręce twe powierzam to jedna z najpiękniejszych piosenek wykonywanych podczas uroczystości pogrzebowych. Gdy słyszę jej melodie od razu mam ciarki, nie wspomnę o tym, że dziś moją duszę tekst jest głęboki, zmuszający do refleksji każdego słuchacza. Podsumowując.. Chyba nikt z nas nie lubi słuchać pieśni dziś moją duszę ze względu na okoliczności w jakich jest grany ten utwór, jednak trzeba przyznać, że melodia i tekst w połączeniu potrafią łapać za serce.
Myśląc pieśni pogrzebowe mówię tu o dwóch utworach „Dziś moją duszę w ręce twe powierzam” oraz „Marsz Mendelsona”, moim zdaniem dwie kluczowe pieśni, których nie powinno zabraknąć na pogrzebie.
Od kiedy Mendwlson to marsz pogrzebowy? Chyba Funeral March Chopina…
Najpiękniejsza pieśń pogrzebowa do domu wracam… Kojarzy mi się z moją babcią. Babciu pamiętaj „do domu wracam jak strudzony pielgrzym (…)”.
„Dziś moją duszę” tekst tej pieśni jest naprawdę piękny. Zmusza do refleksji. Daje nam do myślenia. Mi przypomina ona pogrzeb mojego tragicznie zmarłego dziadka ;(
Wczoraj usłyszałam tę pieśń na pogrzebie. Mówiąc kolokwialnie, zatkało mnie ze wzruszenia wobec piękna jej słów, bo łączą nasz ziemski trud i niedoskonałość z oślepiającą ojcowską miłością Boga.