Gdy sie łączą serca dwa w Imie Boże

Tekst piosenki: Gdy się łączą serca dwa w Imię Boże

Gdy się łączą ręce dwie w Imię Boże,
Przed ołtarzem w uroczystym blasku świec.
Wtedy zwykłą ludzka miłość jest potęgą,
Bo z miłością Jego wieczną splata się.

Kiedy łączysz serca dwa w Imię Boże
I związujesz miedzy nimi mocną nić,
Błogosławisz swoim dzieciom na wędrówkę,
Pokazujesz, co to znaczy „umieć żyć”.

Pójdą odtąd na radości, na smutki,
Zawsze razem, przy nim ona, przy niej on.
Twoja łaska szlak im będzie wyznaczała
I obroni od drapieżnych świata szpon.

Teraz idźcie uśmiechnięci w Imię Boże!
Pamiętajcie dzień dzisiejszy. To od dziś
Wasze ręce będzie trzymał sam Bóg Ojciec,
Jego Słowo, Jego Prawda, Jego Myśl!

Wykonanie (nagrania audio): Gdy się łączą serca dwa w Imie Boże


Poznaj inne piosenki na ślub

Gdy się łączą serca dwa w Imie Boże
4.3 (86.67%) 6 vote[s]

5 myśli na “Gdy się łączą serca dwa w Imie Boże”

  1. Piękna pieśń ślubna. U mnie na ślubie była wersja z rękami „Gdy się łączą ręce dwie” . Ale serca dwa tekst jest również piękne, tak naprawdę różni się tylko jednym wyrazem.

    1. Słowa pieśni „gdy łączą się serca dwa w Imię Boże” ma bardzo ważny i symptomatyczny tekst, którego znaczenie coraz bardziej zatracamy we współczesnym świecie. A taki właśnie, moim zdaniem, powinien być współczesny Kościół. Powinien być jednością. Miejscem, gdzie spotykają się ze sobą bliźni i łączą ze sobą troski oraz radości, znajdując dla nich ukojenie nie tylko w Bogu, ale również w sobie samych, ponieważ dzielą się nimi ze sobą i z troską opiekują. O tym jest właśnie ta pieśń, tak ważna w dzisiejszych czasach.

  2. Uroczystość ślubna, a w zasadzie sakrament to jedna z najpiękniejszych chwil w naszej chrześcijańskiej wspólnocie, a w momencie gdy się łączą ręce dwie powstaje swego rodzaju więź, przypieczętowana przez Boga bo to miłość jest to są serca dwa – tego utworu nie może zabraknąć na mszy ślubnej.

    1. Jakoś tak mam, że chociaż nie jestem specjalnie religijny, szczególnie, jak na polskie standardy, to jednak pieśni religijne poruszają mnie. Zawsze, kiedy jestem na weselu, pogrzebie, czy jakimś innym wydarzeniu kościelnym, to pamiętam szczególnie jedną pieśń. Gdy łączą się serca dwa to moim zdaniem jeden z najpiękniejszych utworów na ten szczególny moment, kiedy dwie osoby decydują się i przysięgają przed Bogiem, że będą razem iść przez życie. Zawsze porusza mnie także tekst piosenki, który pięknie mówi o miłości.

  3. Piękna pieśń ślubna, na moim ślubie odegrała główną rolę, gdy się łączą ręce dwie tekst poznałam niemalże na pamięć. W momencie gdy chcę wspomnieniami wrócić do tego dnia to zawsze włączam ten utwór. Gorące pozdrowienia dla wszystkich Pań, które czekają na swój szczególny dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *