Koronka wyzwolenia

Tekst modlitwy: Koronka wyzwolenia

Na początku: „Wierzę w Boga…”

Na dużych paciorkach (1x) modlimy się

„Jeśli więc Syn mnie wyzwoli, wówczas będę rzeczywiście wolny”.

Na małych paciorkach (10x) mówimy:

„Jezu, zmiłuj się nade mną! Jezu ulecz mnie! Jezu zbaw mnie! Jezu wyzwól mnie!”

Na zakończenie modlimy się:

„Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia, życie słodyczy i nadziejo nasza witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy, synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto, Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo. Amen”.

Jeśli modlę się za swoją rodzinę, mówię:

„Jeśli więc Jezus, wyzwoli moją rodzinę, wówczas moja rodzina będzie rzeczywiście wolna”.

A na każdym małym paciorku powtarzam:

„Jezu, zmiłuj się nad moją rodziną!
Jezu, ulecz moją rodzinę!
Jezu, zbaw moją rodzinę!
Jezu, wyzwól moją rodzinę!”.

„Jeśli więc Jezu wyzwoli Józefa, wówczas Józef będzie rzeczywiście wolny”.

A na małych paciorkach mówię:

„Jezu, zmiłuj się nad Józefem! Jezu, ulecz Józefa! Jezu, zbaw Józefa! Jezu, wyzwól Józefa!”.

Niezliczone świadectwa otrzymanych łask dzięki Koronce wyzwolenia znajdują się w książce pt. „Koronka Wyzwolenia”, Regis Castro i Maisa Castro.

Wykonanie (nagrania audio): Koronka wyzwolenia


Poznaj inne modlitwy

5 myśli na “Koronka wyzwolenia”

  1. Modlitwa ma dla mnie bardzo wielkie znaczenie, ponieważ odmawiałam ją codziennie w momencie jak mój synek był ciężko chory. Chyba ktoś dodatkowo się za mną wstawił, gdyż wszystko na szczęście pomyślnie dla nas się skończyło. Polecam tę modlitwę zwłaszcza dla strudzonych rodziców, w ciężkich chwilach w życiu.

  2. Koronka wyzwolenia tekst ma bardzo ciekawy. Nie wiem czy ktoś bardziej starał się go zrozumieć i przyswoić. Warto naprawdę warto. Mnie pomagała w ciężkich i trudnych momentach mojego życia. Wtedy, kiedy byłam na zakręcie życia, nie wiedziałam, co dalej ze sobą zrobić. Jedynie odnalezienie Boga w takich zagmatwanych sytuacjach w życiu pomaga nam je przetrwać. Polecam każdemu taki sposób radzenia sobie w trudnych chwilach.

  3. Koronka wyzwolenia ma dla mnie duże znaczenie. To ona pomaga mi w trudnych chwilach. Czasem, jeśli jest się samotnym tak jak ja, ciężko jest samemu ze sobą wytrzymać. Jedynie pomoc można uzyskać w modlitwach. Odmawiać je codziennie i bardzo skrupulatnie. To nam pomoże nie zwariować.

    1. @Nieznajomy dla mnie również. Koronka wyzwolenia świadectwa ma dla mnie szczególną moc. W młodości gdy miałam spore problemy zdrowotne, większość lekarzy nie dawała mi dużej szansy na całkowite wyleczenie, a ja znalazłam siłę w modlitwie i jestem pewna, że to ona dała mi moc by nie dać się, stać sztywno i walczyć. Pozdrawiam serdecznie!

  4. Koronka wyzwolenia to jedna z najpiękniejszych modlitw, z którymi miałem do czynienia. Koronkę odmawiam zawsze w momencie chwil zwątpienia, potrzeby bliskości oraz rozmowy z Bogiem. Koronka może być również odmawiana na rzecz osób konających, by w tych ostatnich chwilach mogli godnie żyć. Mimo, że jest to modlitwa, która można odmawiać w sytuacjach smutnych, niemniej jednak jest to Twój krótki czas z Bogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *