Pan Jezus już się zbliża

Tekst piosenki: Pan Jezus już się zbliża

Pan Jezus już się zbliża,
już puka do mych drzwi,
Pobiegnę Go przywitać,
z radości serce drży.

O szczęście niepojęte,
Bóg sam odwiedza mnie.
O Jezu, wspomóż łaską,
bym godnie przyjął Cię.

Nie jestem godzien Panie,
byś w sercu moim był,
Tyś Królem wszego świata,
a jam jest marny pył.

O szczęście…

Gdy wspomnę na me grzechy,
to z żalu płyną łzy,
Bom zranił Serce Twoje,
o Jezu, odpuść mi.
O Szczęście…

Pragnąłbym Cię tak kochać,
jak Ty kochałeś mnie,
Przyjm serce me oziębłe,
a daj mi Serce Twe.
O szczęście…

Wykonanie (nagrania audio): Pan Jezus już się zbliża


Poznaj inne pieśni eucharystyczne

3 myśli na “Pan Jezus już się zbliża”

  1. Pan Jezus już się zbliża to pieśń pierwszokomunijna. Lubię tę pieśń więc lubię też uroczystości komunijne. Zbawiciel nasz jest w tym czasie obecny pośród nas. Dzieci wtedy poznają kim jest Pan Jezus i przyjmują go do swojego serca. Pamiętam, że ja byłem bardzo podekscytowany tym wydarzeniem. Bardzo chciałem być już „dorosły” i przyjmować komunię. Gdy to się wreszcie wydarzyło byłem bardzo szczęśliwym dzieckiem

    1. Pan Jezus się zbliża, od lat ta pieśń kojarzy się z uroczystością I Komunii Świętej. Trudno wyobrazić sobie lepszą melodię na Komunię. Jest spokojna i rytmiczna, mówi o tym, jak Zbawiciel sam przychodzi do człowieka. Pan Jezus już się zbliża – taki początek wprost zachcą do śpiewania. Doskonale brzmi przy akompaniamencie kościelnych organów, ale można też śpiewać bez instrumentu, bo każdy zna kolejne zwrotki. Jezus w tej pieśni pojawia się jako Bóg i przyjaciel człowieka. Dlatego jest to chyba najczęściej śpiewana pieśń podczas udzielania Komunii Świętej. Sama linia melodyczna bardzo stonowana, prosta i śpiewna.

  2. Pieśni religijne stanowią bardzo ważny element kultury naszego kraju, mają one wymiar nie tylko sakralny. Jedną z moich ulubionych pieśni jest właśnie Pan Jezus się zbliża. Mówi ona o połączeniu się z Jezusem, o obietnicy życia wiecznego i konieczności bycia dobrym chrześcijaninem. Pomijając walory religijne, zawsze bardzo lubię wczytać się w słowa tej piosenki, które mówią o Zbawicielu i zasadach życia zgodnie z przykazaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *