tekst piosenki religijnej Witaj pokarmie

1. Witaj Pokarmie, w którym niezmierzony
Nieba i ziemie Twórca jest zamkniony,
Witaj napoju zupełnie gaszący
Umysł pragnący.

2. Witaj krynico wszystkiego dobrego.
Gdy bowiem w Sobie masz Boga samego.
Znasz ludziom wszystkie Jego wszechmocności,
Niesiesz godności.

3. Witaj z Niebiosów Manno padająca.
Rozkoszny w sercu naszym smak czyniąca:
Wszystko na świecie co jedno smakuje
w Tym się najduje.

wykonanie audio Witaj pokarmie

 

Witaj pokarmie tekst

 

Witaj pokarmie

poznaj inne pieśni religijne

4 myśli na “Witaj pokarmie”

  1. Osoby które razem z nami śpiewają różne pieśni, mają pozytywną opinie na ten temat „Kolana nam się ugięły na tą pieśń. Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament” „te pieśni to tajfun naszej Bożej miłości. Powala. Namiastka nieba na ziemi.” Jest dużo komentarzy bardzo pozytywnych które chętnie ciebie poprowadzą razem z nami, przez te cudowne pieśni. Tekst pieśni pochodzi z trzech wydań „pieśni katolickich”

    1. „Witaj, Pokarmie” – uwielbiam to! Zawsze słucham od rana w Wielki Czwartek, chodzi potem za mną cały dzień. Najlepsza pieśń religijna na czas Wielkiego Tygodnia i nie tylko!

  2. Uwielbiam modlić się śpiewem, a ta piosenka religijna jest jedną z moich ulubionych. Świetnie wpisuje się w dominikańskie klimaty, które osobiście uwielbiam. Tekst „Witaj pokarmie” przypomina mi o tym, że „Bóg sam wystarczy”, szczególnie w słowach „Witaj napoju zupełnie gaszący Umysł pragnący”. Ta pieśń religijna kojarzy mi się z pięknymi adoracjami, jest pełna spokoju, przez co idealnie nadaje się do tego typu modlitwy.

  3. Bardzo się cieszę, że nasz organista zamiast piosenek religijnych na Mszy św. gra tak piękne utwory, jak „Witaj, Pokarmie”. Paweł Bębenek zna się na rzeczy. Byliście kiedyś na warsztatach liturgicznych, które prowadzi? Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *