Jak ubrać się na chrzest dziecka?

Chrzest dziecka to wyjątkowy dzień, który nie zdarza się szczególnie często. Chociaż wiele osób ma więcej niż jedną pociechę, to i tak można śmiało rzec, że rzadko mamy okazję, żeby wziąć udział w tego typu wydarzeniach. Z tego właśnie względu, zależy nam, żeby w tym dniu wyglądać wyjątkowo. Wyjątkowo, czyli jednak jak?

Chrzest dziecka a ubiór

Chrzest dziecka jest świętem skierowanym głównie do naszych najmłodszych pociech. Chcemy poprzez niego wprowadzić dziecko na drogę wiary, jakkolwiek jest ona przez każdego z nas rozumiana. O ile, kwestia ubioru dziecka na ten dzień, nie spędza nam zazwyczaj snu z powiek, o tyle już sami jako rodzice, nie zawsze do końca wiemy, w którą pójść stronę, jeżeli chodzi o naszą stylizację.

Z pewnością, nie możemy tutaj przesadzić w żadną stronę. Strój nie powinien być bowiem ani za bardzo rzucający się w oczy i przywodzący na myśl skojarzenia hucznych, karnawałowych imprez, ani też zbyt mało formalny, kompletnie nie wpisujący się w charakter tego dnia. Mowa tutaj zarówno o konkretnych krojach, jak również o odcieniach. Doskonałym rozwiązaniem będą ubrania od marki Polo Ralph Lauren, które są wyjątkowo eleganckie, ale nie sprawiają przy tym, że będziemy się w nich czuć, jak w przebraniu.

akcesoria marki Ralph Lauren

Co ubrać na chrzest dziecka — propozycje dla kobiet

Jaki ubiór sprawdzi się zatem najlepiej na chrzcie naszego dziecka? Bezpieczną, a zarazem elegancką i kobiecą propozycją może być biała koszula od Polo Ralph Lauren. Niezależnie od tego, czy połączymy ją ze spódnicą, sukienką czy też po prostu ze spodniami i prostą marynarką, sprawdzi się znakomicie.

Jeżeli jednak biel wydaje nam się zbyt oczywista i wolimy, żeby była ona poświęcona tylko i wyłącznie dziecku, to możemy zdecydować się na koszulę w kolorze np. bladoróżowym. W połączeniu z eleganckimi cygaretkami, ołówkową spódnicą, dzwonami z wysokim stanem czy też innymi modelami spodni sprawdzi się idealnie. Jeśli chodzi o obuwie, to należy tego dnia postawić na wygodną parę szpilek lub innych klasycznych butów, które będą dobrze współgrać z całą stylizacją.

Co ubrać na chrzest dziecka — propozycje dla mężczyzn

Można rzec, że koszula, eleganckie spodnie i marynarka to taki męski klasyk, który sprawdzi się na każdą okoliczność. Należy jednak wiedzieć, na którą wersję konkretnie postawić i która sprawdzi się najlepiej na chrzest naszego dziecka. Może to być np. biało-niebieska koszula od Polo Ralph Lauren zestawiona z szarą bądź ciemną marynarką i spodniami w tym samym kolorze, ale równie dobrze będzie tutaj pasować ciemna koszula, którą można połączyć, chociażby z szarą marynarką.

Sprawdź również: pieśni na chrzest odgrywane podczas uroczystości.

Jak widzimy, opcji jest naprawdę wiele, ale mimo wszystko, najlepszym wyborem będzie zawsze postawienie na klasykę. Oczywiście nie oznacza to, że mamy całkowicie zrezygnować z jakichkolwiek kolorów oraz wyrazistych dodatków, ale z pewnością, należy zachować umiar i odpowiednie wyczucie, gdyż, jak zostało wcześniej wspomniane, najważniejsze tego dnia jest nasze dziecko i to przede wszystkim na nim powinniśmy skupić całą uwagę.

Zamieszczono w: Blog