Miłość i konsumpcjonizm – czym tak naprawdę powinny być święta Bożego Narodzenia?

kolędowanie w wigilię

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia wzbudzają w ówczesnych ludziach ogromne emocje. Z jednej strony wiara, religia, która nakazuje patrzeć na Narodziny Boga. Z drugiej jednak komercja, marketing i konsumpcjonizm, który sprawia, że magia świąt powoli staje się magicznym czasem dla producentów zabawek dla dzieci, ubrań, biżuterii, perfum i innych wartościowych rzeczy, które mogą być potencjalnymi prezentami świątecznymi.

Czy dzisiejszy świat jest skonstruowany w ten sposób, aby nie można było połączyć, tych dwóch aspektów? Tego ziemskiego, który chce kupić prezent na święta i tego boskiego, w którym Wigilia to najważniejszy punkt całego programu? Otóż wbrew wszech panującej opinie te dwie rzeczy mogą się ze sobą połączyć i sprawić, ze święta Bożego Narodzenia będą świętami pełnymi miłości, ale również sprawią przyjemność bliskim w postaci prezentu.

Warto czasami zatrzymać się i zobaczyć, że Wigilia to specyficzny czas, czas magiczny.

rodzinne kolędowanie w wigilęDokładnie taki jakim przedstawiają go telewizyjne reklamy. Świąteczna atmosfera jest niezbędna, aby Wigilia nie była zwyczajną kolacją, ale wspólnie spędzonym czasem. Wspólnie z tymi, których najbardziej kochamy i z którymi najlepiej dzieli się nam nasz czas. Prezent na święta, który nie musi być drogi, wielki i pięknie zapakowany, ale może być skromny, trafiony i przede wszystkim dany prosto z serca, może być okazaniem naszej miłości. Tak czy inaczej, święta Bożego Narodzenia to magiczny czas miłości, spokoju, odetchnięcia od biegu codzienności i kolędowania (https://piesni-religijne.pl/koledy/). Spędzony razem z najbliższymi nie będzie na pewno zmarnowany, ale przyniesie oczekiwane owoce. A to, czy kupimy prezent na święta, czy nie to zależy tylko od naszych możliwości finansowych.

Na koniec

Pamiętajmy jednak, że czas i miłość jest najpiękniejszym z możliwych prezentów, dlatego warto najwięcej siły poświęcić na poszukiwanie właśnie takiego prezentu dla naszych najbliższych.

Miłość i konsumpcjonizm – czym tak naprawdę powinny być święta Bożego Narodzenia?
5 (100%) 3 vote[s]

Zamieszczono w: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *