Catering Wielkanocny – pyszne zdrowe dania na Twoim stole

Wielkanoc to czas, który spędza się przy rodzinnym, suto zastawionym stole. Polska tradycja mówi, że na stole powinno znaleźć się wiele tradycyjnych potraw, m.in. żurek, sałatki, potrawy z jajek, pieczone mięsa, ciasta, tj. mazurek, sernik i wielkanocne baby. Wielkanocne śniadanie, które rozpoczyna święta, trwa często cały dzień, na stół dokładnie są tylko kolejne potrawy. Niestety, mało kto ma czas na przygotowywanie świątecznych smakołyków. Świąteczne gotowanie jest pracochłonne i zajmuje mnóstwo czasu. Na szczęście jest skuteczne rozwiązanie tego problemu. To catering w święta. Usługa staje się coraz bardziej popularna. Catering z dostawą jest rozwiązaniem dla ludzi, którzy dużo pracują, żyją w biegu, mało przebywają w domu. Jest też dobra opcja dla wszystkich osób, które nie lubią gotować, a wolny czas wolą przeznaczyć na swoje przyjemności, sport, hobby czy rozwój osobisty. Na catering decydują się głównie ludzie młodzi i w średnim wieku, dla których gotowe potrawy to duża oszczędność czasu.

Na czym dokładnie polega catering?

Catering to usługa, która polega na dostawie do domu wcześniej zamówionych potraw. Firmy cateringowe funkcjonują w większości polskich miast, działają m.in. na terenie Gdańska, Olsztyna czy Elbląga. Klient zamawia potrawy według swoich upodobań i potrzeb. Firmy oferują różnego rodzaju diety, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Może wybrać jedną w wielu oferowanych diet, m.in. dietę odchudzającą, wegetariańską, wegańską, sportową, bezglutenową, dla cukrzyków, uczulonych na laktozę lub catering świąteczny, dopasowane do polskiej tradycji. Co ważne, potrawy są świeże, często pochodzą do zaufanych dostawców, którzy dostarczają produkty uprawiane ekologiczne oraz z bezpiecznych hodowli. Tak wygląda np. catering Gdańsk. Najczęściej wybieraną dietą jest dieta odchudzająca. Decyduje się na nią coraz większa grupa osób, która chce zrzucić dodatkowe kilogramy, a nie ma ochoty samemu gotować. Dieta odchudzająca ustalana jest na podstawie konsultacji z dietetykiem, który na podstawie wywiadu z pacjentem, ustala kaloryczność i skład posiłków. Klient może podać potrawy, których nie lubi oraz składniki, które chce wykluczyć. Dieta odchudzająca ma obniżoną wartość kaloryczną, ale zawiera wszystkie niezbędne składniki, jest skomponowana tak, aby osoba odchudzająca nie odczuwała głodu i zdrowo się odżywiała. Z diety odchudzającej korzysta wiele znanych osób, aktorów, muzyków czy sportowców, którzy reklamują catering dietetyczny jako doskonałą formę żywienia. Osoby ćwiczące często wybierają dietę dla sportowców, które zawiera odpowiednie ilości białka, które odpowiada za rozwój mięśni. Catering dietetyczny Olsztyn jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które z powodu choroby muszą wprowadzić ograniczenia w diecie. Dietetyk może ułożyć zdrową dietę dla cukrzyka czy osoby, która ma uczulenie na kurze białko. Jest to bardzo przydatne, ponieważ samodzielne skomponowanie diety nie jest łatwe.

zdrowe odżywanie

Catering świąteczny

W okresie świąt firmy cateringowe wprowadzają dodatkową ofertę, tzn. catering świąteczny. Potrawy są dobrane tak, aby pasowały do specyfiki danych świąt, są świeże, zdrowe i pyszne. W święta Wielkanocne firmy wprowadzają wiele typowych potraw, tj. żurek, sałaki jajeczne, pieczone mięsa, kurczak w galarecie, biały barszcz, pasztety (również wegetariańskie), potrawy z ryb, roladki mięsne, faszerowane jajka czy jajeczne pasty. Oferują również wielkanocne ciasta, tj. mazurek, sernik, baby, keks, miodownik, ciasta drożdżowe. Oczywiście, to nie wszystkie potrawy, wybór jest bardzo duży, każdy może wybrać potrawy, które lubi. Są sałatki, zimne przekąski, zupy, drugie dania i desery. Catering dietetyczny jest polecany osobom prywatnym, ale również firmom i urzędom. Tradycją wielu zakładów pracy jest organizacja poczęstunku świątecznego. W takim wypadku rozsądnym rozwiązaniem jest zamówienie gotowych potraw. Firmy cateringowe oferują organizację wielkanocnego cateringu z potrawami wielkanocnym, zapewniają rodzinną atmosferę, która zostanie podkreślona tradycyjnymi, polskimi potrawami, przygotowanymi przez doświadczonych kucharzy. Firmy dowożą potrawy na miejsce, często oferują również naczynia i obrusy, zajmują się również obsługą firmowej imprezy. Catering świąteczny można zamówić w takim miastach jak Olsztyn, Elbląg czy Gdańsk https://fitking.pl/gdansk/. Kucharze starają się uwzględnić wszystkie życzenia i sugestie, dbają, aby każdy klient był zadowolony i najedzony. Klienci indywidualni również mogą złożyć zamówienia na świąteczne potrawy. Dzięki temu czas, zaoszczędzony na gotowaniu, będą mogli poświęcić na dużo przyjemniejsze rzeczy, zabawę z dziećmi czy aktywność na świeżym powietrzu. W razie potrzeby, do domu można zamówić świąteczne zastawy i obrusy, a pracownicy firmy mogą zająć rozstawieniem i podaniem potraw.

Catering dietetyczny – zalety

Jak już wspomniano, catering to usługa, która zyskuje coraz większą popularność. Przy dzisiejszym stylu życia wybierana jest przez coraz liczniejszą grupę klientów, którzy nie mają czasu na gotowanie. Główna zaleta to oszczędność czasu. Ale to nie wszystko. Catering pozwala uniknąć stania w kolejkach, robienia zakupów i martwienia się, gdzie przechowywać wszystkie składniki. To oszczędność miejsca. Nie ma potrzeby posiadania kilku garnków i dużej ilości naczyń. Nie trzeba myć naczyń, więc z czasem może pojawić się oszczędność wody. Dieta z dostawą do domu eliminuje nawyk podjadania, posiłki dostarczane są w odpowiedniej ilości, nie zostają resztki, które można dojeść. Dodatkowo dostarczane posiłki są zdrowe, skomponowane tak, aby dostarczały wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Są świeże, ładnie podane i zdrowe. Można poznać nowe smaki i dotąd nieużywane składniki. Catering Olsztyn zapewnia dużą różnorodność świeżych warzyw i owoców, w tym również egzotycznych. Za wadę cateringu uważa się wysoką cenę, ale po dokładnym przeanalizowaniu można stwierdzić, że dieta z dostawą do domu nie jest wcale dużo droższa. Odchodzi koszt codziennych zakupów, zmniejsza się zużycie wody i energii, potrzebnej do przygotowywania potraw.

Catering, w tym catering świąteczny to oferta warta uwagi. Warto rozważyć skorzystanie z usług dobrej firmy, bo nie warto tracić czasu na ciągłe przebywanie w kuchni. Święta to czas relaksu i odpoczynku, a panie domu, które przygotowują świąteczne potrawy, są często tak zmęczone gotowaniem, że nie mają siły cieszyć się czasem z rodziną. Catering w święta pomoże spędzić ten czas w radosnej i spokojnej atmosferze.

Catering Wielkanocny – pyszne zdrowe dania na Twoim stole
5 (100%) 2 vote[s]

Zamieszczono w: Blog