Spotkania przy świątecznym stole, czyli tradycyjna Wielkanoc

Polska to kraj, gdzie od wieków cenimy sobie przywiązanie do rodziny i tradycji. Dwa najważniejsze święta w roku czyli Boże Narodzenie oraz Wielkanoc to czas, kiedy nie wyobrażamy sobie zrezygnować ze spotkań rodzinnych. Zwykle w dużym gronie biesiadujemy przy jednym stole. Zwyczaj ten jest silnie zakorzeniony nie znaczy to jednak, że wszyscy są zadowoleni z konieczności podtrzymywania tej tradycji.

Okazuje się, że świąteczne biesiadowanie z rodziną dla wielu osób jest źródłem poważnego stresu. Problemy zaczynają się jeszcze przed świętami gdy trzeba się umówić co do terminów spotkań. Najtrudniej mają młode osoby, które dopiero co założyły własną rodzinę a jednocześnie obydwie rodziny z których wyszli domagają się spotkań.

Wiele osób na rodzinne spotkania udaje się z musu. Powody tego są bardzo różne: nie lubimy swoich szwagrów czy kuzynów albo jedziemy do rodziców czy teściów tylko z obowiązku, by nie robić im przykrości.

Wreszcie polskie biesiadowanie jest bardzo pasywną formą spędzania wolnego czasu. Jemu dużo i ciężko, pijemy dużo alkoholu, spędzamy czas przed telewizorem. Tymczasem młodzi ludzie, którzy bardzo dużo pracują chcieliby święta spędzić swobodniej, może na powietrzu a może na turystycznym wyjeździe. Bardzo trudno jest jednak przeciwstawić się rodzinnym tradycjom.

Tradycyjna Wielkanoc

Wiele osób chciałoby tradycyjnie spędzić Święta Wielkanocne z najbliższymi w ciepłej i miłej atmosferze i przy suto zastawionym stole. Przygotowanie takich świąt w domu wymaga bardzo dużego wysiłku i sporo czasu na przygotowania. A tego czasu najbardziej nam brakuje. Co zatem zrobić, by Wielkanoc była udana i w zgodzie z tradycją? Możemy wybrać się na wieś do gospodarstwa agroturystycznego.

Cóż to takiego to gospodarstwo? To najczęściej wiejski dom rodzinny, w którym gospodarze wydzielili jego część na pokoje gościnne. Goście odwiedzający gospodarstwo turystyczne powinni zatem czuć się jakby odwiedzali rodzinę na wsi, kogoś kto przyjmie ich z sercem pod swój dach.

Gospodarstwo agroturystyczne najczęściej to właśnie oferuje swoim gościom – miłą rodzinną atmosferę, fantastyczne dania lokalnej kuchni, najczęściej osobiście uwarzone przez panią domu, a także spokój i ciszę wsi. Ponadto można tu poznać regionalne zwyczaje i tradycje wielkanocne, wziąć udział np. w tradycyjnym kraszeniu jak, a w końcu pooddychać świeżym powietrzem. Wielkanoc w gospodarstwie agroturystycznym będzie z pewnością należała do udanych, gdyż zapewni nam tradycyjne spędzenie świąt, dużo relaksu i cudowny wypoczynek na łonie natury.

Spotkania przy świątecznym stole, czyli tradycyjna Wielkanoc
5 (100%) 2 vote[s]

Zamieszczono w: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *